У Биківні вшанували пам`ять жертв політичних репресій [відео]

  Панахидою та мітингом вшанували пам`ять жертв політичних репресій 30-х років у Биківні. Там зібралося близько півтисячі людей.

  Серед них посли Сполучених Штатів Америки, Канади, Чехії, Словаччини і Румунії. Дипломати із США і Канади звернулися до присутніх з промовою, в якій засудили злочини радянської влади. На місці меморіалу Биківнянські могили влаштували й виставку, присвячену визвольній боротьбі українців, та фотоекспозицію за матеріалами археологічних розкопок на території заповідника.

  Роман Круцик, організатор мітінгу: "Влада абсолютно, прийшовши на день наперед, вона ігнорує оцей день. І сьогодні по суті громадськість, як і склалася традиція, прийшла і вшанувала. Посол Канади і Америки навіть виступили і звернулися до громадськості, що вони вболівають, що вони вшановують цю пам`ять, вони пам`ятають про ті тяжкі роки, які пережила Україна".

  Джон Теффт, посол США в Україні: "Я приходжу сюди третій рік поспіль, щоб згадати тих, хто тут загинув, згадати їх сім’ї, згадати їх трагедію. Ми завжди пітримуємо і розуміємо важливість оприлюднення правди про ті часи. Цей  меморіал існує для того, щоби показати правду усьому світові, з надією - що це більше ніколи не повториться знову".

   

  Попередній матеріал
  Марш вишиванок у Києві [відео]
  Наступний матеріал
  В Одесі влаштували "Ніч у театрі" [відео]
  Теги: