5.ua

Про нові докази застосування хімічної зброї сирійськими урядовими військами заявляє опозиція

  Медичний експерт, який працював на сирійську владу та зібрав докази застосування урядовими військами хімічної зброї, перейшов на бік опозиції і втік до Туреччини. Проте матеріали, які є у Абдельтавваба Шахрура стосуються атаки, що, за словами повстанців, відбулася у травні біля Алеппо, а не двадцять першого серпня біля Дамаска. Чільники ж сирійської опозиції заявляють - зібрані експертом докази доводять, що режим президента Асада постійно користувався забороненою зброєю, й чергове закликали міжнародну спільноту якнайшвидше почати військову операцію. Прибічники ж глави держави організували кампанію проти іноземної інтервенції. Кілька десятків активістів поселилися у наметах біля Дамаска. У випадку обстрілу - вони хочуть виступити живими щитами.

  Майд Ніазі, мешканка Дамаска: «Перед загрозою іноземної агресії всі сирійці повинні встати на захист своєї країни. Суперечки всередині нашого суспільства мають відійти на задній план. Ми ж будемо захищати державу всім, що в нас є - своїми тілами».

  Ізраїль випробовує систему протиповітряної оборони на випадок обстрілу збоку Сирії та Ірану. Винищувач Ф-15 випустив ракету по території країни. Радари вчасно помітили її, а система перехоплення - знищила. Дамаск і Тегеран неодноразово попереджували Тель-Авів, що у випадку обстрілу сирійської території завдадуть удару по Ізраїлю. Але після успішних навчань ППО ізраїлська влада почала ще активніше закликати до інтервенції.

  Шимон Перес, президент Ізраїлю: «Я захоплююся діями президента Сполучених штатів Барака Обами. Він намагається використати кожну можливість для врегулювання ситуації у регіоні. З огляду на останні події, упевнений, що жодна людина у світі не має права засуджувати главу США за ухвалення рішення про удар по Сирії».

  Після Сполучених штатів, Туреччини та Франції про докази застосування хімічної зброї сирійськими урядовими військами заявила й Німеччина. Розвідка країни стверджує - спецагенти перехопили переговори одного з членів радикальної групи "Хезболла", яка є союзником президента Асада в громадянській війні. Він начебто обмовився, що отруйні речовини двадцять першого серпня біля Дамаска використала саме сирійська армія проти повстанців. Але канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляє - незважаючи на цей доказ, Берлін, швидше за все, не братиме участі у військовій операції проти Дамаска.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: «У нас не залишається сумнівів, що в Сирії сталося грубе порушення міжнародного законодавства. Біля Дамаска відбулося застосування хімічної зброї. Але німецькі війська не братимуть участі в обстрілі сирійської території. Замість цього ми використаємо всі наші можливості, щоби разом із міжнародною спільнотою відповісти на цей інцидент політичними методами».

  Президент США Барак Обама на зустрічі з лідерами Конгресу повідомив, що розроблена Білим домом військова операція проти Сирії унеможливить використання урядовими військами хімічної зброї в майбутньому. Голова сенатського комітету із закордонних справ Роберт Менендез заявляє - прибічникам глави держави вже вдалося зібрати шістдесят голосів, необхідних для схвалення удару проти Дамаска. Проте, щоб американські війська почали обстріл сирійської території, дев"ятого вересня відповідну резолюцію має ухвалити й Палата представників, де більшість мають опоненти президента Обами з Республіканської партії.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Венеціанський міст здадуть в експлуатацію у вересні
  Наступний матеріал
  В Алчевську зґвалтували і вбили школярку
  Теги: