Президент Шрі-Ланки звітує про перемогу над Тамільськими тиграми (репортаж)

  Президент Шрі-Ланки звернувся до нації та повідомив про смерть лідера повстанців і перемогу над Тамільськими тиграми. Ця сепаратистська організація вже 3 десятки років бореться за незалежність для частини острова. Утім майже одночасно з промовою президента на сайті повстанців з`явилося повідомлення, що їхній лідер живий. Не надто приємними для глави держави є і новини з Брюсселя та Вашингтона. Євросоюз і США занепокоєні великою кількістю жертв серед мирного населення і вимагають незалежного розслідування. Проте сьогодні більшість мешканців Шрі-Ланки святкує. Адже для них смерть повстанського лідера означає закінчення тривалої війни.

  Люди на вулицях Коломбо святкують: в країні закінчилася громадянська війна, що тривала тридцять років. Тисячі мешканців столиці співають та розмахують прапорцями. Чимало людей зізнаються: вони радіють не перемозі провладних військ, а завершенню збройного конфлікту.

  Про кінець військової операції та визволення Шрі-Ланки від тамільських тигрів офіційно оголосив президент країни Махінда Раджапакса. Він виступив перед високопосадовцями і повідомив, що лідера повстанців - Велупіллаї Прабхакарана вбили солдати регулярної армії. Влада протягом останніх 30 років боролася з сепаратистським рухом "Тигри визволення Таміл Іламу". За цей час уряд встиг переконати багатьох мешканців, що представники тамільської етнічної меншини, які борються за незалежність, - це терористи. Військовим часто закидали великі втрати серед мирного населення, втім влада переконана - міжнародна спільнота повинна зрозуміти такі жертви.

  Втім, повстанці так легко не здаються. Майже одночасно з промовою президента на сайті сепаратистів з`явилося повідомлення, що їхній лідер насправді живий та переховується. Експерти кажуть - якщо це правда, то на Шрі-Ланку чекає нова хвиля насильства. За час громадянської війни у сутичках армії з бойовиками загинули понад 70 тисяч цивільних. Лише за останні півроку, за даними ООН, - понад тисяча людей. Євросоюз засудив злочини проти мирного населення та заявив, що ініціюватиме незалежне розслідування.

  Олександра Ткаченко, Захар Симчич, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.32Мб)

  Попередній матеріал
  Син Луценка вирішив позиватися проти видання "Більд"
  Наступний матеріал
  Відставка Балоги. Коментарі депутатів (репортаж)
  Теги:
  Loading...