5.ua

Прем’єр Італії пишається підйомом «Коста Конкордії» [відео]

  Їх вітають як героїв. Команді півтисячі інженерів з усіх куточків світу вдалося зробити неможливе – підняти гігантський, удвічі важчий за «Титанік», лайнер.

  Франка Анічіні, мешканка Джильйо: «Я не можу висловити, що зараз відчуваю, мені бракує слів. Я однією з перших прибула до місця аварії, коли вона сталася. Було страшно. Тієї ночі сталося неможливе. Сьогодні ж зробили все можливе».

  Нік Слоан, керівник операції з підйому лайнера: «Упродовж останніх 20 років мешканці Джильйо були дуже добрими до нас. Найменше, що ми могли зробити, це допомогти вирішити їхню проблему».

  «Коста Конкордія» з понад чотирма тисячами людей на облавку сіла на риф поблизу острова Джильйо ще 13 січня 2012 року. Всі 20 місяців від дня аварії і до учора інженери готувалися до підйому. Напередодні фахівці закріпили до бортів лайнера величезні сталеві троси та наповнені водою металеві ємності, за рахунок ваги яких стали регулювати положення судна. Лайнер поставили на кіль і закріпили на підводній платформі. Операція з підйому коштувала 600 мільйонів євро та тривала 19 годин. Її завершили о четвертій ранку за місцевим часом, коли у Києві вже була п'ята година ранку.

  Франко Порчелачча, інженер: «Ми завершили операцію з підйому о четвертій ранку. Все відбулося так, як ми планували та сподівалися. Усе пройшло бездоганно і, з точки зору екології, нині ми не побачили слідів шкоди довкіллю».

  Серджіо Ортеллі, мер Джильйо: «Це дуже важливий і чудовий момент. Ми зворушені, адже мали пережити таку страшну подію, але трансформували її у велике відчуття відповідальності».

  Мешканці острова зітхнули з полегшенням, адже акваторія острова належить до морського національного парку та є головною цікавинкою для туристів. Тепер на фахівців чекають місяці роботи з оцінки стану корпусу судна та ремонту. А вже за кілька місяців – найімовірніше, навесні – зникне останнє нагадування про трагедію: тоді лайнер відбуксують від Джильйо та демонтують.

  Мирослава Пеца, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Росія і Франція де домовились про подальшу долю Асада
  Наступний матеріал
  Мешканці Ірпеня поскаржаться Януковичу на відсутність інфраструктури [відео]
  Теги:
  Loading...