5.ua

Мешканці Ірпеня поскаржаться Януковичу на відсутність інфраструктури [відео]

  Родина Ляшуків переїхала сюди з Чернівців два роки тому. Василь працює інженером у Києві, Ірина змушена відмовитися від роботи, щоби доглядати за донькою, бо черга до державного дитсадка вже перевалила за 800.

  Ірина Ляшук: «Нових садочків немає, а старі дуже переповнені. Мамі вже треба виходити на роботу, а садочок? Дитину з ким залишити немає».

  За 5 останніх років населення міста зросло майже на 20 тисяч. І за цей час тут не з’явилося жодного нового дитсадка, школи чи поліклініки. Один із забудовників сам звів дошкільний заклад. Хотів споруду вартістю 24 мільйона гривень віддати місту, і замість того – не сплачувати соціальний внесок до міського бюджету на таку ж суму. Та влада на таку пропозицію не пристала.

  Інна Бречко, представник фірми-забудовника: «У них свои взгляды не это. Они хотят получить живые деньги, отремонтировать какие-то объекты, которые, по их мнению, более важны».

  Наразі дитсадком керуватиме забудовник. У компанії порахували: місячна оплата становитиме 3 тисячі гривень. У мерії ж задоволені, що у місті з’явився дитсадок, хай і приватний. А суму за перебування в ньому – непідйомною не вважають.

   

  Володимир Скаржинський, міський голова Ірпеня: «По Києву і 4,5 тисячі платять у приватному садочку. А чому Ірпінь? Ірпінь – тут є люди заможні, які будуть платити ці гроші і діти будуть у них там».

  Окрім дитсадків, нині в Ірпені бракує кінотеатрів, супермаркетів, парковок. Дороги розбиті, кількість парків відпочинку та зелених зон меншає на очах – обурюються місцеві жителі.

  Максим Плешко, місцевий житель: «Зі школами так ж сама проблема. Люди дітей з Ірпеня возять у Київ, на Біличі сюди, ближчий напрямок. Люди купували квартири в Ірпені, як у зеленій зоні, відпочинок тут! Немає зелених зон, забудова така щільна, дітям нема куди вийти!»

  Мешканці скаржаться: чисельні листи до чиновників – так і не дали ефекту. Нині готуються про свої біди розказати Президенту – зустрінуть його пікетом, коли глава держави приїде до міста у п’ятницю. 

  Дмитро Мороз, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  Прем’єр Італії пишається підйомом «Коста Конкордії» [відео]
  Наступний матеріал
  ЦВК відмовила ініціаторам референдуму щодо Митного союзу [відео]