5.ua

Правозахисники – проти використання безпілотників спецслужбами США

  Результати спільного дослідження оприлюднили «Human Rights Watch» та «Amnesty International». Обидві організації запевняють – США винні у загибелі сотень мирних мешканців. Оскільки більшість операцій таємні, правозахисники кажуть – не мають повної картини. За їхніми даними, за останній рік у Пакистані загинули 19-ро людей, а в Ємені за 4 роки – принаймні 450. У багатьох випадках родини загиблих не отримали жодної компенсації.

  Вашингтон категорично заперечив обвинувачення. Білий дім вважає свою стратегію ефективною й не планує відмовлятися від використання безпілотників. Про це вже сьогодні Барак Обама говоритиме з прем’єр-міністром Пакистану, Навазом Шарифом, який прибув на переговори до США.

  Мустафа Кадрі, дослідник «Amnesty International»: «Найбільша проблема, з якою ми зіткнулися – майже повна секретність. Через це ми не можемо бути впевнені у своїх висновках на 100 відсотків. Але ми дуже занепокоєні тими вбивствами, які зафіксували у цій доповіді. Вони можуть свідчити про страти без суду й слідства або військові злочини».

  Джей Карні, секретар Білого дому: «Американські контртерористичні операції дуже точні. Вони законні, ефективні, і США не вбивають, якщо ми чи наші партнери можуть захопити окремого терориста чи терористів. Ми надаємо перевагу іншій стратегії – затримати, допитати та покарати».

  Попередній матеріал
  Київрада засідає у супроводі мітингів протесту [відео]
  Наступний матеріал
  Затриманого Маркова привезли до Печерського суду Києва [відео]