Повернутися до кордонів 1967 р. пропонує Ізраїлю Обама

  Повернутися до кордонів тисяча дев`ятсот шістдесят сьомого року - пропонує Ізраїлю - Президент Сполучених Штатів. Таку заяву - Барак Обама зробив у своїй промові щодо ситуації на Близькому Сході та у Північній Африці. Тель-Авів - цю пропозицію уже відкинув. Ізраїльський прем`єр - уважає такі дії неможливими - з погляду оборони країни.

  Життєздатну Палестину та безпечний Ізраїль запропонував створити президент США - Барак Обама. Для цього автономія має стати незалежною державою, а Тель-Авів повинен визнати кордони 1967-ого року, тобто вийти із Західного берегу річки Йордан, Сектору Газа та Голланських висот.

  Барак Обама, президент США: "Переговори мають закінчитися створенням незалежної держави Палестина, яка матиме визнані кордони з Ізраїлем, Йорданією та Єгиптом. Палестинський народ має право на власну країну, яка дозволить йому реалізувати свій потенціал".

  Ізраїльська влада  цей варіант категорично відкинула. У поселеннях на території східного берега річки Йордан, яка не входить у визнані міжнародною спільнотою кордони Ізраїлю, живуть близько трьохсот тисяч ізраїльтян.

  Ігал Палмор, речник міністерства закордонних справ Ізраїлю: "Сім років тому США пообіцяли Ізраїлю, що не  вимагатимуть повернення до кордонів тисяча дев`ятсот шістдесят сьомого. Тоді відповідну заяву підтримали обидві палати американського Конгресу. Прем`єр-міністр Беньямін Нетаньяху під час візиту до Вашингтона вимагатиме від Білого дому підтвердити чинність документа".

  Говорячи про ситуації в інших країнах цього регіону, президент Обама також прямо закликав уряд Сирії до "демократичної передачі влади" опозиції. Він привітав успіхи лівійських повстанців та - пообіцяв допомогти новим урядам Єгипту й Тунісу. 

  Барак Обама, президент США: "Правлячий режим у Сирії вибрав шлях убивств і арештів прибічників опозиції. Сполучені Штати засуджують такі кроки. Закликаємо сирійську владу зупинити насилля і розпочати перехід до демократії. Світовий банк та Міжнародний валютний фонд презентують наступного тижня план стабілізації економік Тунісу та Єгипту. Ми маємо допомогти новим урядам цих країн".

  У своїй промові в Державному департаменті президент Обама, фактично, підтримав заклики міжнародної спільноти до Ізраїлю не перешкоджати створенню палестинської держави. Вони посилилися після підписання угоди про співробітництво між угрупованнями ФАТХ і ХАМАС. Тепер США вважають, після революцій у кількох арабських країнах і приходу до влади демократичних режимів, аргументи Ізраїлю про загрозу безпеці країни з боку його сусідів утратили колишню силу.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Річниця перепоховання Шевченка
  Наступний матеріал
  Суд Манхеттена ухвалив рішення звільнити Стросс-Кана під заставу
  Теги: