Річниця перепоховання Шевченка

  Півтора століття тому - в Україну назавжди повернувся Тарас Шевченко. Як і сам поет заповідав - поховали його над ревучим Дніпром. Нині ж, сучасники із хронологічною точністю - відтворюють шлях, який тоді - здолала домовина з тілом Кобзаря. Цьогорічна "проща до Тараса" - стартувала у Санкт-Петербурзі, пролягла через два десятки українських та російських міст. Долучилася до акції і Леся Головата.

  На цій незвичній карті - понад два десятки марок із поштовими штемпелями. Усі вони - навпроти назв певних російських та українських міст. Філателіст Олександр із точністю до години відтворив той шлях, яким сто п`ятдесят років тому везли домовину з тілом Кобзаря.

  Олександр Канівець, голова ревізійної комісії Асоціації філателістів України: "Ми пройшли не просто цим шляхом кобзаря, а повністю задокументували останній шлях кобзаря з санкт-петербурга до Канева".

  Кобзаря не стало 10 березня 1861 року, його поховали на Смоленському цвинтарі. Але вже через два місяці друзі домоглися, щоби вічний спочинок репресований поет знайшов на батьківщині.  

  Василь Нечепа, кобзар-лірник: "Тарас вже вдома, а не в засланні. але, на жаль, не всі ще прочитали його святу книгу". 

  Історичної достовірності дотримуються і в Києві. Як і півтора століття тому, прихильники Шевченка сходяться на панахиду до храму Різдва Христового. Багато хто - не з порожніми руками.

  Зоя Ружин: "Із терну із колосся пшениці зроблений вінок, який впродовж двох місяців з 10 березня по 8 травня знаходився в санкт-петербурзі, у кімнаті, де помер Тарас Григорович, ми веземо зі собою цю унікальну книгу - Тараса Шевченка, де знаходяться всі його твори. І це унікальне видання буде передане 22 травня до музею шевченка в Каневі".

  До Чернечої гори в Каневі делегацію проводжають найбільшим рушником України - завдовжки понад 9 метрів. А дістануться туди охочі Дніпром на дерев"яній козацькій чайці. Браві козарлюги готові транспортувати і подарунки, і кілька десятків охочих. Також запевняють - до суботи прибудуть під вітрилами до могили Шевченка.

  Леся Головата, Микола Смолянкін, Андрій Каньшин, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Гала-концерт на Софіївській площі
  Наступний матеріал
  Повернутися до кордонів 1967 р. пропонує Ізраїлю Обама
  Теги: