Потужна повінь у Німеччині - затопило міста Нижньої Саксонії

  Ріка Ельба вийшла з берегів. Затопило міста Нижньої Саксонії. Рівень води там перевищив рекорд, зафіксований у 2006 році.

  Нинішню повінь у Німеччині - фахівці називають найпотужнішою за останні п`ять років. Вулиці містечок у Нижній Саксонії - залиті водою. За офіційними даними - підтоплені два десятки житлових будинків у регіоні. Їхнім мешканцям, а також - тим, кому лише загрожує підтоплення - пожежні служби роздали насоси для відкачування води.

  Томас Бурместер, представник пожежного департаменту Лойнебурга: "Рівень води у річці нині перевищує дев`ять метрів. Ми роздали понад сорок помп. Вода все прибуває, і створює нам все нові проблеми".

  На шляху води місцеві мешканці за допомогою пожежних та рятувальних служб звели бар`єри з мішків з піском. Вони сподіваються таким чином - захистити свої житла від стихії. Втім, це - не надто ефективно.

  Хеннінг Баус, рятувальник: "Зараз наше завдання - щоб витримали усі тимчасові захисні дамби. Для цього ми укріплюємо їх мішками з піском. Звичайно - це не може повністю вирішити проблему, мішки розмокають і починають пропускати воду. Тож доводиться постійно стежити за станом захисних споруд".

  Райнер Россе, місцевий мешканець: "Ми вже пережили повінь у 2006, тоді було дуже нелегко. А зараз навіть гірше. У нашому містечку обіцяють, що вода досягне найвищого рівня завтра. Нам усім - дуже тривожно".

  Фахівці прогнозують: вода почне спадати не раніше середини наступного тижня. А до тих пір - мешканцям підтоплених німецьких міст доведеться боротися з повінню та підраховувати завдані збитки.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Сомалійські пірати оголосили війну Південній Кореї
  Наступний матеріал
  Мистецьку колекцію наркобарона виставили на торги у Великій Британії
  Теги: