кордон Польща
кордон Польща Фото із відкритих джерел

Потік нелегальних мігрантів: польський уряд просить запровадити надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю

  Читайте по-русски
  Поряд із кордоном розташовано майже 200 населених пунктів

  Польський уряд просить президента Анджея Дуду запровадити надзвичайний стан на 30 днів на кордоні з Білоруссю. Мовиться про межі двох воєводств – Підляського та Люблінського.

  Зазначається, що поряд розташовано майже 200 населених пунктів і місцевостей. У Раді Міністрів запевняють – на життя населення це не вплине. Натомість надзвичайний стан дасть повноваження для ухвали рішень, потрібних у цій ситуації. Мовиться про міграційну кризу, яку, за словами польської влади, провокує режим Олександр Лукашенка. Тисячі нелегалів з Іраку намагаються перетнути кордон Білорусі із країнами Балтії і Польщі. Прикордонники держав ЄС їх не пропускають, а білоруські прикордонники не пускають назад. То ж чимало мігрантів опиняються у прикордонній зоні.

  "Ситуація на кордоні з Білоруссю досі кризова і досі складна. А все тому, що режим Лукашенка вирішив переправляти людей, переважно громадян Іраку, на територію Польщі, Литви і Латвії, щоб дестабілізувати ситуацію в цих країнах. Ось чому уряд вирішив попросити президента запровадити надзвичайний стан. Ми повинні зупинити агресивну гібридну поведінку посіпак Лукашенка", – наголосив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

  Міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський повідомив: "Лише у серпні три тисячі осіб намагалися нелегально потрапити до Польщі. А отже намагалися нелегально потрапити до Євросоюзу. Адже польсько-білоруський кордон – це зовнішній кордон ЄС. Більшість таких спроб зупинили прикордонники і військові. За даними нашої розвідки, протягом кількох минулих тижнів 10 тисяч громадян Іраку привезли до Білорусі, а тоді переправили до регіонів на кордонах із Польщею, Литвою і Латвією".

  Нагадаємо, у неділю, 1 серпня, кордон Литви перетнула рекордна кількість нелегалів із Білорусі. Варто зазначити, що попередній рекорд становив 171 особу за добу. Всі вони – громадяни Іраку. Від початку березня литовські прикордонники затримали понад 3 тисячі нелегалів, які прибули з Білорусі. Найбільший наплив був у липні. Литовська влада звинувачує у міграційній кризі режим Лукашенка. Вони переконані, що Мінськ цілеспрямовано карає Вільнюс за підтримку білоруської опозиції.

  Попередній матеріал
  Очікування і реальність: заробітчанин розповів про умови, в яких доводиться працювати за кордоном
  Наступний матеріал
  "День знань у Новій українській школі": Порошенко привітав учнів та студентів із початком нового навчального року
  Loading...

  Литва ініціює санкції проти Білорусі через великий потік нелегальних мігрантів

  Порошенко: Українці просто не дозволять чинити в Україні злочини, які нині чинять в РФ і Білорусі Путін і Лукашенко

  "Лікар Гусь за Білорусь!": активісти провели акцію під посольством у Києві – головна мета

  Білоруським спортсменам заборонили виїжджати на змагання за кордон – ЗМІ

  У Білорусі порушили справу проти дівчини вбитого в Києві голови "Білоруського дому" Шишова

  Білорусь, попри санкції, може отримати від МВФ майже $1 млрд