Постпред США в ООН звинувачує Росію у невиконанні мінських домовленостей

  На засіданні Ради безпеки ООН, присвяченого ситуації в Україні, представник США в Радбезі ООН Саманта Пауер повідомила про численні порушеннях Росією мінських домовленостей.

  Постійний представник США в Радбезі ООН зокрема заявила, що "Росія порушує територіальну цілісність і суверенітет України".

  "Росія бере зобов'язання, але не виконує, а потім пояснює тут те, що не відповідає істині. Останній приклад - Мінські угоди. Ні Росія, ні сепаратисти, не виконали жодної з обіцянок, зафіксованих в Мінських угодах. Сепаратисти замість припинення вогню, постаралися розширити свою територію, Україна ж дотримувалася встановлені лінії розмежування вогню", - заявила Саманта Пауер.

  Саманта Пауер також акцентувала нанедотриманні пункту про роботу спостережної місії ОБСЄ, згідно з яким співробітники моніторингової місії повинні були контролювати режим припинення вогню.

  "Проросійські сепаратисти вели вогонь по безпілотникам моніторингової місії і використовували спеціальне обладнання, надане Росією для створення радіоперешкод", - додала вона.

  Вона зазначила, що в Мінську сторони домовилися про встановлення контролю над українсько-російським кордоном, однак цей пункт також не дотримується.

  "Росія нічого не зробила для цього. Вона відмовилася чинити тиск на сепаратистів, щоб ті допустили до кордону спостерігачів ОБСЄ. Крім того, РФ продовжує порушувати повітряний простір України і посилати гуманітарні конвої, які заборонила українська влада", - заявила вона.

  Крім того, порушенням мінських домовленостей Пауер вважає відмову Росії відпустити всіх заручників. Особливу увагу вона приділила Надії Савченко та Олегу Сенцової.  Ще одним порушенням представник США назвала нарощування російських військ з території України.

  "Замість того, щоб вивести свої війська і техніку, як того вимагають мінські домовленості, Росія ще більше збільшила свою присутність", - резюмувала Саманта Пауер.

  За словами поспреда США, на відміну від Росії, Україна демонструє витримку, незважаючи на провокації.

  "Народ України демонструє демократичний вибір громадян. Україна займається реформами. Ми будемо готові і далі підтримувати Україну. Віримо, що військового вирішення цієї кризи немає. Рішення повинні бути політичними. Однак проблема в тому, що це неможливо, якщо йому прихильна лише одна сторона. Нам потрібно продовжувати тиснути на Росію для деескалації конфлікту та дотримання Мінських домовленостей", - заявила вона.

  Попередній матеріал
  За підтримки Світового банку оптимізовано систему державної статистики
  Наступний матеріал
  Міська влада Києва створить інспекцію з контролю за наданням житлово-комунальних послуг