Facebook / Віктор Муженко

Посол США: Україну не закликатимуть виконувати свої зобов'язання за Мінськими угодами в односторонньому порядку

  Місцеві вибори на Донбасі можливі лише за дотримання необхідних умов безпеки, наголосила Йованович

  Україну не закликатимуть виконувати свої зобов'язання за Мінськими угодами, допоки свою частину не почне виконувати Росія. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня".

  Вона наголосила: місцеві вибори на Донбасі можливі лише за дотримання необхідних умов безпеки, за українським законодавством, а також відповідно до стандартів ОБСЄ.

  "Мінські угоди дають кращий шанс для відновлення миру в Україні, а також визначають чіткий шлях до миру і відновлення територіальної цілісності України і суверенітету на територіях Донбасу, непідконтрольних зараз Україні. Україну не будуть закликати в односторонньому порядку виконувати свої політичні зобов'язання до того, як Росія виконає свої зобов'язання в сфері безпеки. Місцеві вибори можуть бути проведені тільки за наявності необхідних умов безпеки, за українським законодавством, а також відповідно до стандартів ОБСЄ", – сказала Йованович.

  Вона зазначила, що віце-президент США Джо Байден робив наголос на зусиллях США, спрямованих на те, щоб забезпечити виконання Росією своїх зобов'язань за мінським угодами.

  За словами посла, Байден також закликав всі політичні партії України об'єднатися в просуванні реформ, які мають "вирішальне значення для зміцнення України і відновлення її суверенітету".

  Йованович також зазначила, що США підтримують повноваження Національного банку України і його главу Валерію Гонтареву.

  "Ми підтримуємо повноваження Національного банку України контролювати дотримання всіма учасниками банківського сектора України регулятивних норм, включаючи і проведення належної капіталізації. Ми вітаємо зусилля глави НБУ пані Гонтаревої, спрямовані на очищення банківського сектора. Прозорий і успішний банківський сектор є запорукою економічного відновлення України. Українські банки багато значать для фінансування інновацій та інвестування, що сприятиме економічному зростанню і успіху приватного сектора", – підкреслила посол.

  Як повідомляв 5.ua,  Україна вимагає анулювати псевдовибори на Донбасі

  Попередній матеріал
  У Києві студенти університету імені Драгоманова захопили одну з навчальних будівель і не припиняють її блокувати
  Наступний матеріал
  На Хмельниччині знайшли тіло загиблого поліцейського

  Переговори в Мінську: Сайдік розповів про "вирішальний фактор" для Тристоронньої групи

  Тристороння контактна група почала засідання у Мінську

  В АП назвали п’ять ключових позицій дорожньої карти виконання Мінських домовленостей

  Тандіт розповів, що будуть обговорювати на зустрічі у Мінську

  Переговори у Мінську: З чим українська делегація поїде до білоруської столиці

  Штайнмаєр: реалізація Мінських угод відбувається зі швидкістю равлика