Укрінформ

Підсумки переговорів у Мінську: Україна вимагає анулювати псевдовибори на Донбасі

  Сторони обговорили низку найважливіших питань, зокрема, щодо лінії розмежування, безпекового сектору та виборів на Донбасі

  Україна вимагає анулювати псевдовибори на окупованих територіях Донбасу. Зокрема, порушує питання про "ліквідацію фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 року". Про це за підсумками засідання в Мінську повідомила прес-секретар представника від України Леоніда Кучми Дарка Оліфер на сторінці у Facebook

  "Проведення виборів на території, яка не контролюється українською владою, де присутнє 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь, не представляється можливим. Окремо Україна ставить питання щодо скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 р. Зокрема, мова йде про скасування результатів псевдовиборів від 2 листопада 2014 р.", – наголосила Оліфер.

  Вона також заявила, що Україна вимагає від усіх підписантів Мінських угод виконання взятих на себе зобов'язань. Так, "відповідно до лінії розмежування від 19 вересня 2014 г., Дебальцево має перебувати під контролем України, але воно було захоплене представниками ОРДЛО всупереч Мінським домовленостям".

  Прес-секретар Кучми наголошує: "Блок безпекових питань – точка відліку для всього Мінського процесу. Припинення вогню і стійкий мир – невід'ємна умова для просування вперед у вирішенні гуманітарних, політичних і економічних питань".

  "Особлива роль повинна бути відведена ОБСЄ. На непідконтрольну Україні частина українсько-російського кордону повинна вийти озброєна місія ОБСЄ", – додала Оліфер.

  Крім того, на сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи голова СММ ОБСЄ Ертугрул Апакан повідомив про те, що місія не має доступу до місць розведення сил і засобів.

  Водночас, як стало відомо, на переговорах цього разу не був присутнім координатор від ОБСЄ в підгрупі з гуманітарних питань Тоні Фріш. 

  Нагадаємо, раніше Президент Порошенко заявив, що Дебальцеве має стати демілітаризованою зоною.

  Попередній матеріал
  Безсмертний: Чотири сторони по-різному розуміють домовленості, досягнуті на зустрічі в Берліні
  Наступний матеріал
  Мешканці Попасної розповіли про "найстрашніше": як окупанти вдарили по місту з артилерії

  Тристороння контактна група почала засідання у Мінську

  У середу Тристороння контактна група обговорить нові ділянки розведення сил на Донбасі

  Порошенко назвав головну передумову для проведення виборів на окупованому Донбасі

  Зустріч лідерів Нормандської четвірки знизила ймовірність широкомасштабного наступу Росії на Донбасі – ЗМІ