kvedomosti.com

Посла Росії викликали "на килим" в ЄС через оголошення Кремлем євродипломатів персонами нон-ґрата

Читайте по-русски
У Єврокомісії пояснили, що Росія не надала жодних юридичних пояснень своєму рішенню

Російському послу в ЄС вручили ноту протесту. Причина – оголошення персонами нон-ґрата у Росії вісьмох європейських дипломатів. Про це повідомляє "5 канал".

Посла Федерації Володимира Чижова викликали "на килим" до Єврокомісії, де повідомили, що украй засуджують і оскаржують таке рішення. Представник Єврокомісії пояснив, що Москва не дала жодних юридичних пояснень. То ж у Брюсселі це називають політично вмотивованими діями, які лише погіршують ситуацію. 

"Ці дії не мають нічого спільного з конструктивною поведінкою на міжнародній арені. Очевидно, що це частина конфронтації, яка призводить лише до подальшого погіршення відносин між Європейським Союзом і Росією. А якщо говорити у ширшому контексті, то і до погіршення регіональної ситуації, через дії Росії проти України, наприклад. Або ж до погіршення ситуації з правами людини в Росії, це випадок Олексія Навального. Тому це дуже комплексне питання, із багатьома різними аспектами, які треба вирішувати різними засобами і на різних рівнях", – заявив речник верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Петер Стано.

Наприкінці квітня Кремль заборонив в’їзд у Росію вісьмом європейським високопосадовцям. Серед них – голова Європарламенту Давид Сассолі та заступниця голови Єврокомісії з питань цінностей і транспарентності Вера Юрова, а також керівник прокуратури Берліна і троє політиків із країн Балтії. Росія вдалася до такого кроку у відповідь на санкції, запроваджені за переслідування Олексія Навального. 

Нагадаємо, у березні Європейський Союз схвалив новий пакет санкцій проти Росії, Китаю, Північної Кореї та ще кількох країн через порушення прав людини.

Попередній матеріал
У Харкові через вибух павербанка 14-річний хлопець залишився без двох пальців руки
Наступний матеріал
Насолодитися барвами весни – у Британії триває фестиваль тюльпанів
Loading...

У ЄС назвали умови надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги

Віцепрезидент Єврокомісії розповів, що гальмує реформи в Україні

Європейський Союз запровадив експортний контроль за вакцинами від коронавірусу

Вакцини від COVAX не вистачить, щоб прищепити критично необхідну кількість населення цьогоріч – Зеленський

Єврокомісар здивувався через блокування сторінки Трампа у Twitter

Уже 13 країн ЄС закликають Єврокомісію поділитися з Україною вакцинами