Аеропорт Ліссабону
Аеропорт Ліссабону Shutterstock

Португалія ліквідує скандальну міграційну службу через убивство українця в аеропорту

Читайте по-русски
Співробітників відомства переведуть до нового органу, який займатиметься іммігрантами та біженцями

Португальську Службу у справах іноземців та кордонів (SEF) ліквідують в результаті скандалу після вбивства українця Ігоря Гоменюка в аеропорту Лісабона в березні 2020 року. Про це повідомило НВ.

Уряд Португалії оголосив, що функції ліквідованої служби поділять між іншими правоохоронними структурами і створять новий орган під назвою Служба у справах іноземців та притулку (SEA), який буде займатися підтримкою мігрантів та біженців.

В уряді країни заявили, що Португалія "прийняла політику позитивного ставлення до прибуття мігрантів" і змінить підхід державних служб до мігрантів – адміністративні органи підходитимуть до проблеми більш гуманно і менш бюрократично.

Водночас чинним співробітникам ліквідованої служби запропонують перейти до SEA чи інших правоохоронних підрозділів. Профспілка служби у справах іноземців та кордонів називає ліквідацію відомства політично вмотивованим.

В свою чергу групи з захисту інтересів мігрантів розкритикували рішення через те, що відтепер кордони країни охоронятимуть замість SEF інші поліцейські сили – вони звинувачують правоохоронців, зокрема PSP, під контролем якого перебуватиме аеропорт Лісабона, – в расизмі та агресії.

Ігор Гоменюк з сім'єю
Ігор Гоменюк з сім'єю Facebook

Нагадаємо, трудовий мігрант із Львівської області, 40-річний Ігор Гоменюк, прибув до Лісабона рейсом з Туреччини 10 березня 2020 року. Прикордонники відмовили йому у в'їзді – нібито через те, що в нього не було трудової візи. Перед депортацією Гоменюка помістили в центр попереднього утримання, де він помер через два дні.

У листопаді 2020 року у справі щодо загибелі у Португалії українця Ігоря Гоменюка місцева прокуратура пред'явила звинувачення у вбивстві трьом інспекторам Служби у справах іноземців та кордонів в аеропорту Лісабона. За даними слідства, чоловіка не мали права затримувати та ізолювати в кімнаті аеропорту, оскільки українцям не потрібні візи, щоб потрапити в країну.

Попередній матеріал
В Іспанії затримали українських моряків за перевезення 18 тонн наркотиків
Наступний матеріал
Президент підписав закон, що прирівнює електронні паспорти до звичайних
Loading...