Попри заяви про перемир`я - у Лівії тривають бойові дії

    Лівійський лідер Муаммар Каддафі погодився на мирний план Африканського союзу, але бойові дії у Лівії не припинилися. На землі - стріляють урядові війська та повстанці, літаки НАТО - б`ють із повітря.

    Радісний натовп вітає делегацію Африканського союзу в опозиційній столиці Бенґазі. Туди дипломати вирушили, одержавши згоду Муаамара Каддафі на перемир`я.

    Протягом усієї неділі делегати з Африканського cоюзу - ПАР, Мавританії, Малі, Конго, Уганди - обговорювали у Триполі припинення бойових дій. Дійшли згоди, але не повної. Лідер Джамахірії відмовився передавати владу опозиції. Та і його обіцянка скласти зброю у понеділок - провалилася.

    Канал "Аль-Джазіра" повідомив: о 2-ій годині ночі війська Каддафі ракетами "Град" обстріляли Місурату. Загинули - за словами повстанців - п`ятеро людей. За таких обставин, опозиція ігнорує мирний план Африканського союзу. Тим більше, що він не передбачає відставки Каддафі. Усунути полковника від влади - вважають повстанці - можна лише силою, а не дипломатією.

    Повстанець: "Він - сильний, нам знадобиться час".

    Повстанець: "Ця машина належала урядовим військам. Повстанці поцілили в неї ракетою".

    Третя сторона конфлікту - НАТО - також не покладає зброї. Літаки Альянсу обстрілюють урядові війська, не підпускаючи їх до міст. У неділю знищили кілька танків біля Місурати та 25 в околицях Адждабії - це ключове місто на шляху до оплоту опозиції Бенґазі. У понеділок обстріли продовжилися. Щодо мирного плану, запропонованого Африканським союзом, НАТО "узяло його до відома".

    Ксенія Новікова, 5 канал.

    Попередній матеріал
    Богословська: "газові" угоди уряду Тимошенко були незаконними [відео]
    Наступний матеріал
    Кузьмін: ГПУ не скасовувала Кучмі дозволу на поїздку до Москви
    Теги: