Сергій Наришкін / Фото diletant.ru

Попри санкції ЄС спікер Держдуми відвідав Париж

  Спікер Держдуми Сергій Наришкін безперешкодно з‘їздив о Парижу, попри те, що він знаходиться у санкційному списку ЄС.

  Як ідеться у повідомленні на офіційному сайті нижньої палати російського парламенту, 14 квітня пан Наришкін провів міжнародний круглий стіл на тему "Перша світова війна: культура і пам'ять". У дискусії брали участь представники 10 країн Європи.

  Як повідомляє ВВС, у посольстві Франції і Москві пояснили, що видавши дозвіл на в'їзд особі, яка перебуває під санкціями, Франція діяла відповідно до міжнародного права, оскільки йдеться про виконання її зобов'язань перед ООН – Наришкіна запросили в ЮНЕСКО.

  "Країна, на території якої розташовується представництво міжнародної організації, пов'язана зобов'язаннями і відповідно до міжнародної конвенції зобов'язана надати право в'їзду особі навіть у тому випадку, якщо на неї поширюються санкції", - розповів голова прес-служби посольства Франції Анрі Люваль, відмітивши, що це не означає, що спікер російської Думи може вільно пересуватися Європою.

  Наришкін не перший російський чиновник із "чорного списку", якому вдалося потрапити до Європи, відмічає ВВС. Раніше такою можливістю скористався голова думського комітету у справах СНД Леонід Слуцький, який відвідав сесію ПАРЄ у Брюсселі.

  Попередній матеріал
  У Слов'янськ увійшла бронетехніка під російськими прапорами
  Наступний матеріал
  Голова НБУ: курс гривні обвалили валютні трейдери 14-ти банків