5.ua

Голова НБУ: курс гривні обвалили валютні трейдери 14-ти банків

  Стабілізацію курсу гривні обіцяє голова Національного банку. Степан Кубів пояснив: вартість національної валюти обвалили спекулянти.

  Їх уже знайшли – це трейдери у 14-ти банках. Там наразі працюють інспектори НБУ. Посадовець не виключив, що у деяких фінустанов навіть можуть відібрати ліцензії за дестабілізацію. Додав також, що золотовалютні резерви для підтримання гривні використовуватимуть лише в крайньому разі.

  Про це він говорив сьогодні перед засіданням уряду, повідомляє УНІАН.

  "Ціна на долар формується ринковими відносинами. Є фундаментальна складова і надбудова. Так от, саме ця надбудова тягнула спекулятивну складову, – сказав Кубів. – Було ухвалено рішення вчора про те, щоб до 14 банків-спекулянтів застосувати заходи, і вони відключені від системи участі на ринку. Вчора і сьогодні працює перевірка з виявлення конкретних порушників у банках".

  При цьому голова НБУ додав, що у разі виявлення таких порушників і отримання доказів їх провини банки можуть бути позбавлені ліцензії. "Героїв" знатиме вся Україна", – сказав Кубів.

  Водночас, відповідаючи на запитання, чи буде Нацбанк стабілізувати курс інтервенціями, банкір сказав: "Коли є спекуляції, треба не палити резерви, а боротися з порушниками".

  За словами Кубіва, курс гривні має відповідати інфляційним очікуванням. "Реально гривня має коштувати на рівні інфляції. Прогнози зараз підтверджуються, реальна ціна і девальвація є не дуже ринковими. Але ми маємо розуміти і те, що плаваючий курс – це міжнародна практика", – відзначив голова НБУ.

  Крім того, кажучи про стан золотовалютних резервів, Кубів відзначив, що вони перебувають на рівні міжнародних стандартів – тримісячного покриття імпорту. "Резерви відповідають стандартам. Ми ведемо аудит. Станом на 1 травня буде завершено міжнародний аудит. Поки там зауважень, зокрема з боку МВФ, не було. Вони відповідають тримісячним запасам, як має бути", – сказав Кубів.

  Нагадаємо, Національний банк прийняв рішення про тимчасове відключення 14 банків від Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку.

  Попередній матеріал
  Попри санкції ЄС спікер Держдуми відвідав Париж
  Наступний матеріал
  У Краматорську сепаратисти захопилии українську бронетехніку - ЗМІ