Попри протести ядерні відходи доправили до могильника у Німеччині

  Ядерна епопея триває у Німеччині. До міста Горлебен привезли контейнери з радіоактивними відходами. Тут знаходиться могильник, де їх збираються поховати.

  Через масові протести екологів перевізники затрималися на добу. Утім, поліція все ж здолала опір тисяч протестувальників. Активісти як могли блокували пересування потяга. Останні 20 кілометрів шляху, яким везли небезпечний вантаж, грінпісівці перетворили на справжню смугу перешкод. Жінки-активістки сиділи голяка на рейках і приковували себе наручниками. А місцеві фермери - навіть виводили перед потягом отари кіз і овець. Нагадаємо - 123 тонни відпрацьованого ядерного палива привезли з Франції.

  Протестувальник: "Фантастичне відчуття! Я і раніше бував на таких акціях, але ніколи не бачив стількох людей!"

  Протестувальник: "Ми тут не заради рекордів чи сутичок. Наша мета - привернути увагу уряду. І ми її досягли. Тож я геть не розчарований тим, що поліція зняла блокаду з дороги".

  Торстен Генкель, речник поліції: "Остання вантажівка в`їхала на територію заводу. Можу підсумувати - протести відбувалися здебільшого мирно. І це - найважливіше! Ми не рахували часу, важливішою була безпека. На під`їзді до Горлебена зібралося багато протестувльників, вони блокували рух на дорогах, але жодних сутичок не було".

  Попередній матеріал
  В період хаджу у Саудівській Аравії очікують на 2 мільйони прочан
  Наступний матеріал
  США та ОБСЄ вимагають від Росії покарати винних у побитті журналіста
  Теги: