В період хаджу у Саудівській Аравії очікують на 2 мільйони прочан

  Близько двох мільйонів людей прибудуть до Саудівської Аравії протягом листопада. Усі вони здійснюють хадж - традиційне паломництво до найбільшої мусульманської святині - чорного каменя Кааба у Мецці. У таку подорож принаймні раз у жітті має вирушити кожен мусульманин.

  За легендою, камінь Каабу Бог опустив із неба Адаму та Єві. Це сталося на горі Арафат. Камінь був сніжно-білий, але почорнів від численних торкань грішників. Хадж - одне з 5 основних положень ісламу. Подорож пов`язана з цілою низкою обов`язкових дій. Паломники, вдягнувши спеціальне біле вбрання "іхрам", проходять церемонію ритуального очищення. Вони також моляться, п`ють воду зі священного джерела Замзам та виконують інші ритуали.

  Для уряду Саудівської Аравії у цей час головне - підвищені заходи безпеки. Цього року дорогою до Мекки заборонено рухатися вночі. Також міністерство охорони здоров`я стурбоване тим, щоби не допустити поширення інфекцій. Відкривають додаткові лікарні, наймають працівників, що підтримуватимуть чистоту. Міністерство також співпрацює зі світовими експертами.

  Брайан МакКлоскі, Агенція охорони здоров`я, Велика Британія: "Історично хадж пов`язується з менінгітом. Багато пілігримів прибувають з Африки, де поширена ця хвороба. Уже було декілька епідемій - у 80-х та 90-х роках. Після цього саудівський уряд запровадив ефективні заходи - наприклад, вакцинацію перед прощею".

  Цього року до Мекки вирушили і 190 мусульман з України. Серед них - найчисельніша за всю історію незалежності країни жіноча делегація - 39 осіб. До Саудівської Аравії могло б поїхати і більше прихильників ісламу. Українська квота - 500 людей. Проте вартість поїздки - 3 з половиною тисячі доларів - утримує багатьох удома.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Велике ДТП в Албанії - 8 осіб загинуло, ще більше 40 постраждали
  Наступний матеріал
  Попри протести ядерні відходи доправили до могильника у Німеччині
  Теги: