Рут Бейдер Гінзбург
Рут Бейдер Гінзбург Вікіпедія

Померла легендарна суддя Верховного суду США Рут Бейдер Гінзбург

  Читайте по-русски
  Рут Гінзбург – була другою жінкою в історії США, яка стала суддею Верховного суду

  На 88-му році пішла з життя легендарна суддя Верховного суду США Рут Бейдер Гінзбург. У вищій судовій інстанції країни вона працювала останні три десятиліття і була відома як активна захисниця прав жінок.

  Як передає "НВ" із посиланням на заяву суду, Гінзбург померла надвечір п'ятницю, 18 вересня, у своєму будинку у Вашингтоні в оточенні родини. Офіційна причина – через ускладнення, викликані раком підшлункової залози.

  Поховають Рут Гінзбург на Арлінгтонському національному кладовищі.

  Її смерть дає можливість президенту Дональду Трампу висунути свого третього кандидата до Верховного суду та розширити консервативну більшість до 6−3. Втім як повідомляє NPR, перед смертю Гінзбург сказала онуці, що хоче, аби її заміна була призначена вже наступним президентом.

  Рут Бейдер Гінзбург була найстарішою суддею Верховного суду США. Її призначив ще президент Білл Клінтон у 1993 році. Була другою жінкою в історії США, яка стала суддею Верховного суду.

  Відомо, що після отримання юридичної освіти вона довго не могла знайти гідну роботу в юридичній сфері через дискримінацію за статевою ознакою. У 1971 році зіграла важливу роль у створенні організації із захисту прав жінок Women's Rights Project.

  До кінця життя боролася із сексизмом, відстоювала гендерну рівність та інші ліберальні принципи.

  Як повідомляв 5.UA, на 79-му році життя помер "голос Альфа" диктор Микола Козін.

  Попередній матеріал
  COVID-19 в Україні: за добу 3240 нових хворих і майже півсотні померлих
  Наступний матеріал
  Я постійно спілкуюся з лікарями, знаю справжню ситуацію з COVID-19 і що треба робити – Марина Порошенко
  Loading...