Польща
Польща flickr.com

Польща розширить перелік пасажирів, які матимуть пільговий проїзд – сюжет

Читайте по-русски
Окремою ініціативою Варшави стало надання безплатного проїзду для постійних донорів крові

У Польщі планують розширити коло пасажирів, які матимуть пільговий проїзд у громадському транспорті. Для декого він стане безплатним, іншим категоріям влада частково компенсує витрати на проїзд. Хто зможе скористатися новаціями, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Нині у Польщі діє безплатний проїзд лише для пенсіонерів після сімдесяти років. Решта користуються пільгами – сплачують половину вартості. Уряд хоче ще більше здешевити проїзд для цих категорій пенсіонерів. Знижка 10% для вікової категорії 65 років може стати реальністю вже восени цього року. Замість річного квитка за 50 злотих – 350 гривень, вони платитимуть лише 44 – це 315 гривень. Самі ж пенсіонери поки що не скаржаться і на стару ціну.

"У мене є міська електронна карта, купую її раз на рік за 50 злотих і спокійно пересуваюся усіма видами міського транспорту у місті. І це не дорого як для пенсіонерки", – зауважує пенсіонерка з Варшави Станіслава.

Знижки діють на всі види міського транспорту: від електричок до трамваїв та метро і поромів через Віслу. Нині від місцевої влади залежить, чи будуть вони чинними в усій країні. В об’єднанні міського транспорту столиці говорять: пільг і так багато. Вони залежать від віку та статусу мешканця. А для тих, хто платить податки, вже запровадили спеціальну карту Варшави.

"Є так званий квиток мешканця Варшави. Ця пропозиція діє винятково для людей, які сплачують податки у Варшаві. Звичайна ціна проїзного на місяць – це 110 злотих, якщо хтось має таку карту, то платить 98 злотих. І що важливо – карта діятиме також у передмісті столиці", – зазначає керівник відділу комунікації транспортного об'єднання Варшави Томаш Кунерт.

Крім пенсіонерів, повністю безоплатний проїзд запроваджують для школярів та дітей до 7 років. Влада сподівається, що тепер батьки частіше користувалися міським транспортом, везучи дітей до садочків та шкіл. Окремою ініціативою Варшави стало надання безплатного проїзду для постійних донорів крові. Студенти та наукові працівники поки що платять за проїзд половину вартості. Для них в уряді додаткові знижки поки що не планують.

З Варшави Валерія Кірічєва, Ігор Антонюк, "5 канал"

Читайте також: Паперовий квиток відходить у минуле: як сплатити за проїзд у громадському транспорті і реакція киян 

Попередній матеріал
Судове засідання щодо посилення запобіжного заходу екснардепові Семенченку перенесли (оновлено)
Наступний матеріал
Журналістка "5 каналу" пожертвувала волоссям, аби долучитися до благодійної ініціативи – сюжет
Loading...

Україна як економічний ГУЛАГ, законопроєкт №5600, трагізм рівняння на Білорусь – Павло Шеремета у "Є СЕНС"

Пошкоджені житлові будинки та град розміром із тенісний м'яч: у Польщі вирує негода

Падіння вертольота з українцями в Польщі: ЗМІ оприлюднили відео інциденту

У Польщі впав в озеро вертоліт з українцями – троє потерпілих

Понад 10 тисяч українців вакцинувалось у Польщі

Повертається у політику: Туск очолив опозиційну партію в Польщі