Віце-канцлер Австрії, лідер правопопулістської "Австрійської партії свободи" Хайнц-Крістіан Штрахе
Віце-канцлер Австрії, лідер правопопулістської "Австрійської партії свободи" Хайнц-Крістіан Штрахе censor.net.ua

Політичний скандал в Австрії: віце-канцлер Штрахе пішов у відставку на тлі підозр у змові з росіянами (оновлено)

Читайте по-русски
В обмін на підтримку у ЗМІ Штрахе нібито обіцяв росіянці сприяти в наданні державних замовлень її будівельній компанії

Найбільший скандал у новітній політичній історії Австрії. Віце-канцлер Гайнц-Крістіан Штрахе пішов у відставку на тлі підозр у змові з росіянами. Про таке повідомляє "Європейська правда".

17 травня 2019 року німецькі видання оприлюднили відео, зняте на Ібіці в липні 2017-го. На ньому лідер Австрійської партії свободи Штрахе та його колега ведуть перемови з Оленою Макаровою – племінницею олігарха з оточення Путіна. Вона пообіцяла інвестувати в Австрію чверть мільярда євро.

Жінка наголошувала, що ці кошти – нелегальні. Їх вона хотіла витратити, зокрема, на купівлю видання Кронен Цайтунг та використовувати його для підтримки партії АПС перед виборами. Крім того, Макаровій розповіли про нелегальну систему фінансування партії. Гроші нібито надходять через благодійну організацію, робота якої не потребує звітування. В обмін на підтримку у ЗМІ Штрахе обіцяв росіянці сприяти в наданні державних замовлень її будівельній компанії.

Сам лідер Австрійської партії свободи факт зустрічі підтвердив. Заявив, що співрозмовники спілкувалися у невимушеній атмосфері й були напідпитку. Однак отримання вигоди від сторонніх осіб заперечує.

ОНОВЛЕННЯ. І новий виток політичного скандалу в Австрії. Президент Австрії Александер Ван дер Беллен підтримав розпуск парламенту і проведення дострокових виборів на тлі найбільшого скандалу у новітній політичній історії в країні з колишнім віце-канцлером і головою Австрійської партії свободи Гайнцем-Крістіаном Штрахе.

Глава держави назвав оприлюднені з політиком відео ганебними та такими, що спаплюжили репутацію країни на міжнародній арені. Раніше з проханням якомога швидше провести дострокові парламентські вибори до президента звернувся Австрійський канцлер Себастьян Курц.

Попередній матеріал
Стало відомо, хто приїде на інавгурацію Зеленського із США – перелік
Наступний матеріал
Влада Єгипту затримала танкер з українцями на борту – МЗС вимагає пояснень
Loading...