radiosvoboda.org

Політв'язні в РФ: Кольченко потрапив до лікарні через низьку вагу, але там відхилень не знайшли

  У лікарні РФ вирішили, що причин тримати українського політв'язня в лікарні немає

  Український політв'язень Олександр Кольченко був направлений в лікарню через дефіцит ваги. Про це повідомляє в Facebook челябінська правозахисниця Тетяна Щур.

  У медзакладі відхилень не виявили. Проте Кольченко залишений в установі ще на день для зустрічі з місцевим уповноваженим з прав людини.

  "Члени ГНК (Громадська наглядова комісія – Ред.) по Челябінській області Ольга Фролова і Василь Субботін (5 серпня) і Тетяна Щур і Микола Щур (9 серпня) відвідали Олександра Кольченка у ФКЛПЗ-3 (федеральна казенна лікувально-профілактична установа). Він був направлений туди внаслідок "дефіциту ваги" медиками ФКУ ДВК-6, де відбував термін", – пише Щур.

  Вона уточнює, що "дефіцит ваги" був зафіксований у Олександра ще 4 місяці тому, коли він тільки прибув під юрисдикцію челябінських тюремників. "Чому вони саме зараз цим зацікавилися, залишається тільки здогадуватися", – дивується правозахисниця.

  Члени ГНК з дозволу Олександра вивчили його медичну карту. Лікарі прокоментували записи і розповіли, що аналізи, які здав Кольченко, показали відсутність якихось відхилень від норми. Вони пояснили, що причин тримати Олександра в лікарні немає, і що він на даний момент вже виписаний і чекає етапування назад в колонію.

  "Але оскільки в середу очікується візит в ЛПУ місцевого Уповноваженого з прав людини Маргарити Павлової, то Олександра вирішили затримати для зустрічі з нею", – пояснює Щур.

  Нагадаємо, в серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав Сенцова політв'язнем. Кольченко відбуває свій термін в Челябінську, Сєнцов – в Якутську.

  Попередній матеріал
  ЄС запровадив санкції проти двох російських громадян
  Наступний матеріал
  Від сьогодні буде обмежено рух транспорту на одному з мостів Києва
  Теги:
  Loading...

  Російські тюремники вже три місяці не пускають українських дипломатів до Сенцова і Кольченка

  У Росії оприлюднили список "терористів та екстремістів": серед них – Сенцов, Кольченко, Афанасьєв

  Кольченка у колонії змушують взяти російське громадянство

  МЗС України обурене відмовою Верховного суду РФ переглянути вирок Сенцову і Кольченку