radiosvoboda.org

Кольченка у колонії змушують взяти російське громадянство

  Громадянина України Олександра Кольченка, якого утримують у виправній колонії у російському Челябінську, примушують взяти російське громадянство

  Про це повідомили члени громадської спостережної комісії Микола і Тетяна Щур, які відвідали Кольченка у колонії, передає видання "Радіо Свобода".

  "На вигляд Сашко спокійний. Почувається нормально, трохи погладшав і виглядає краще, ніж місяць тому. Багато читає: Швейка, "Дон Кіхота". До нього не пускають консула України, мотивуючи це тим, що він громадянин Росії, хоча у документах у нього є тільки паспорт України. Він у конфлікти з начальством не вступає, спокійно всім каже, що буде підписувати всі документи лише після обговорення з адвокатом", – зазначають активісти.

  "Нещодавно йому принесли російський паспорт – у ньому ж має стояти підпис, і йому пропонували розписатись у його отриманні, але Сашко, звісно, відмовився. Тоді йому запропонували написати відмову від громадянства (російського), але він теж відмовився – адже це означає, що російське громадянство він визнає, хоча і відмовляється", – додали правозахисники.

  За їхніми словами, адвокат Кольченка Світлана Сидоркіна планує відвідати свого підзахисного наступного тижня.

  Нагадаємо, наприкінці травня громадянин України, кримчанин Олександр Кольченко, якого утримують в ув'язненні у Росії, зустрівся з матір'ю, яка отримала можливість триденного побачення із сином.

  Попередній матеріал
  У Марселі сталася стрілянина: є загиблі
  Наступний матеріал
  У Києві у вихідні рух транспорту на Хрещатику перекриють

  МЗС України обурене відмовою Верховного суду РФ переглянути вирок Сенцову і Кольченку

  Ув’язнений у РФ Кольченко зустрівся з матір’ю

  Сенцов і Кольченко заповнили документи на екстрадицію до України

  Сенцов і Кольченко є громадянами України попри "автоматичне надання" громадянства РФ - російський омбудсмен