Поліція виявила мотиви дій "голлівудського підпалювача"

  Новий поворот у справі каліфорнійського палія. Поліція назвала можливий мотив злочину - помста за матір. Минулого тижня мати головного підозрюваного заарештували. Жінку розшукують у Німеччині у кількох справах про шахрайство і можуть вислати зі США. На думку поліцейських, саме арешт матері міг спровокувати нападника на підпали. Протягом новорічних вихідних він підпалив у Лос-Анджелесі півсотні автомобілів. Збитки сягнули 3-х мільйонів доларів.

  Гарі та Дороті Бургарт - вихідці з Німеччини - мешкали на заході Голлівуда, в районі мігрантів, переважно російськомовних. До того, як оселитися в Каліфорнії, безуспішно шукали політичного притулку в Канаді. За словами сусідів, про можливі конфлікти цієї родини з законом не здогадувався ніхто.

  Каріна Спектер, мешканка Лос-Анджелеса: "Який жах! Я живу тут 20 років і ніколи не думала, що хтось із знайомих може таке вчинити! Я декілька разів зустрічала цю жінку. Вона здавалася дуже милою й чемною..."

  Минулого тижня Дороті Бургарт заарештували. З`ясувалося, що на батьківщині у Франкфурті вона чимало заборгувала - зокрема, за нерухомість та пластичні операції.

  Том Мрозек, представник захисту: "Пані Бургарт затримали за ордером, виданим США на вимогу Німеччини. Це - початок екстрадиції. У Німеччині її хочуть судити за 19-ма випадаками шахрайства".

  На першому слуханні про екстрадицію син обвинуваченої здійняв скандал. Тоді на Гарі Бургарта і звернула увагу поліція. Пізніше один із правоохоронців упізнав його на відео з камери спостереження, яка зафільмувала підпал. Інформацію поширили. На пошуки Бургарта кинулися сотні поліцейських. Пощастило добровольцю, який вбирається в форму у вільний від роботи адвоката час. Вранці у понеділок він помітив машину підозрюваного.

  Шервін Лейлезері, заступник шерифа: "Днем раніше я був на кількох пожежах. В одному з будинків мало не згоріла родина - люди врятувалися останньої миті. Тож, вийшовши на слід підозрюваного, я відчув полегшення. Підійшов до авто, посвітив ліхтарем і побачив чоловіка, що вже почав втрачати волосся, з коротким хвостом - точно, як в описі".

  Підозрюваному у підпалах відмовили у виході під заставу. Тож, він не зміг потрапити на чергове слухання у справі своєї матері. За словами поліцейських, жінка не здогадується про арешт сина і його можливу причетність до новорічних підпалів.

  Внаслідок його дій більше півсотні машин згоріли, вогонь пошкодив гаражі та будинки. Один пожежник зазнав опіків, ще одна людина - постраждала від чадного газу. Збитки від наймасштабнішої за багато десятиліть пожежі Голлівуд оцінює у 3 мільйони доларів.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Справу проти активістів "Патріот України" розглядають по суті
  Наступний матеріал
  Велика Британія потерпає від руйнівного шторму
  Теги: