24tv.ua

Підтримка на словах і на ділі: українці Австралії зібрали кошти для родини Олега Сенцова

Гроші зібрали під час благодійного показу документальної стрічки "Процес: російська держава проти Олега Сенцова"

Українська громада Мельбурна зібрала майже дві тисячі доларів допомоги родині утримуваного Кремлем українського політв'язня, кримського режисера Олега Сенцова. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Окрім коштів, які ми передамо родині Сенцова, ми вишлемо Олегу ще австралійські поштові листівки, на яких люди писали слова підтримки", – розповіла одна з організаторів акції в Австралії Орися Стефин.

Благодійний показ документальної стрічки "Процес: російська держава проти Олега Сенцова" зі збором коштів на підтримку сім’ї кримського режисера відбувся за ініціативи української громади штату Вікторія і пройшов у двох найпопулярніших українських осередках – Українському народному домі в Ессендоні та українській суботній школі ім. Лесі Українки в Нобл Парку.

Показ організували, аби привернути увагу світової спільноти до українських політв'язнів, відвідали представники української громади штату різних поколінь та небайдужі австралійці.

У рамках показу відбулася виставка австралійського фотографа Брюса Вілсона про життя людей у зоні російсько-українського конфлікту Donbas: Photographs from Ukraine’s War-torn East та флешмоб на підтримку українського режисера.

Щоб дізнатися більше про справу Олега Сенцова – фільм "Процес" до вашої уваги:

Як повідомляв 5.UA, Олег Сенцов голодує вже більш як два місяці – з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів у Росії. Почав він своє безстрокове голодування 14-го травня. Сестра українця, якій 5-го липня вдалося поспілкуватися з братом, повідомила, що він "дуже схуд і постарів". Адвокат Сенцова, зі свого боку, повідомив, що режисер перебуває в окремій палаті медчастини російської колонії в Лабитнангі. У нього загострилися проблеми із серцем та нирками. Крім того, йому важко пересуватися.

Нагадаємо, 19 липня українського режисера відвідав адвокат Дмитро Діндзе. За його словами, Сенцов дуже здивований, чому закінчилася активна кампанія підтримки українських політв'язнів з боку України і Уповноваженого Верховної Ради Людмили Денісової.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
"Демонструє свою слабкість": Клімкін назвав жалюгідною відповідь Росії на Кримську декларацію США
Наступний матеріал
Смертельна ДТП на Львівщині: п'яний водій збив 72-річну велосипедистку

Канада протягом 5 років надаватиме Україні по $50 мільйонів – посол

ЄСПЛ знову закликав Сенцова припинити голодування

На сферу безпеки України: Конгрес США має намір виділити $250 мільйонів

"Похорону не буде – не дочекаєтеся": Сестра Сенцова розповіла про його стан здоров’я

"На межі життя і смерті": сестра політв'язня Сенцова розповіла про його стан

США виділять $200 мільйонів на безпеку та оборону України