Петер Р. де Вріс
Петер Р. де Вріс 5 канал

П'ять пострілів, одна з куль поцілила в голову: подробиці нападу на відомого журналіста в Нідерландах

Читайте по-русски
64-річний журналіст писав про гучні кримінальні розслідування. Зокрема це викрадення і вбивства людей, наркоторгівля

Напад на вільну пресу, на журналістику, на державний лад Нідерландів. Так розцінюють замах на кримінального репортера і високопосадовці, і мешканці Амстердама. Саме тут у центрі міста зловмисники напали на Петера Р. де Вріса. Вогнепальних поранень було кілька, одна з куль поцілила в голову. За безстрашне викриття найжахливіших злочинців журналіста називають національним героєм.

"Він не здавався, продовжував йти вперед, наважувався порушувати непрості теми. І йшов заплутаними дорогами, переслідуючи затятих злочинців, що не наважувалися робити інші. Але він завжди хотів дізнатися правду. Він не піддавався злочинному світові, але ось таке сталося", – каже жінка, яка прийшла вшанувати журналіста.

"Ми знаємо його, як найкращого журналіста-криміналіста. Але також як чудову людину, яка підтримувала і була другом для родичів жертв цих злочинців. Він вкладав серце і душу у те, щоб домогтися правосуддя. Те, що з ним трапилося, – жахливо", – наголошує дівчина з Нідерландів.

64-річний журналіст писав про гучні кримінальні розслідування, зокрема це викрадення і вбивства людей, наркоторгівля. Йому вірили. Він радник і довірена особа багатьох свідків у різних кримінальних справах. Лавреат міжнародної премії Еммі за розслідування справи зникнення американки Наталі Головей в іспанській Арубі 2005 року. Врісу не раз погрожували. Як написав його син у твіттері після замаху: "Наші найгірші страхи стали реальністю". Певний час поліція навіть надала репортерові охорону. Але зрештою зловмисникам таки вдалося його підстерегти. Журналіст саме повертався з телестудії, де давав інтерв'ю про останні кримінальні розслідування.

"Петер Р. де Вріс – винятковий журналіст. А це – напад на журналістику, на те, що є наріжним каменем нашого верховенства права. А отже, це напад на наш конституційний порядок", – зазначив Король Нідерландів Віллем Олександр.

"Замах на Петера Р. Вріса – шокуючий, це поза межами розуміння. Напад на безстрашного журналіста – напад на вільну журналістику, основу нашої демократії, права, суспільства", – наголосив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Невдовзі після інциденту поліція заарештувала кількох підозрюваних. Один із них – громадянин Польщі. Про те, хто саме замовив злочин, говорити поки що зарано, кажуть колеги-журналісти.

"Поки що ми не маємо якогось напрямку, щоб сказати, хто точно міг організувати це. Але точно відомо – це атака на журналіста і на свободу преси у Європі", – зауважує представник організації "Репортери без кордонів" Павол Шалай.

Після замаху на Петера Р. де Вріса колеги-журналісти закликають правоохоронні органи більше дбати про тих медійників, які можуть стати мішенню злочинних угруповань. І надавати їм охорону. А також створити в ООН посаду спецпредставника із захисту журналістів.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Нагадаємо, Київська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо 15 учасників банди, яка торік влаштувала перестрілку у Броварах.

Попередній матеріал
Командувачі Сухопутних військ ЗСУ та НАТО ведуть переговори щодо підписання меморандуму – подробиці
Наступний матеріал
На Львівщині 20-річний хлопець розгромив пів сотні надгробків на могилах січових стрільців
Loading...

Ексзаступник голови СБУ, якого підозрюють у замаху на вбивство, звинуватив Службу в роботі не в інтересах держави

Суд вирішив заарештувати ексзаступника голови СБУ Нескоромного

Замах на вбивство працівника СБУ: про що розповів Баканов на засіданні комітету ВР

СБУ оголосила Нескоромного у розшук

Замах на вбивство працівника СБУ: колишньому першому заступнику Баканова офіційно повідомили підозру

Замовне вбивство полковника СБУ: в Офісі президента підтвердили причетність Нескромного