Перші переговори між Сербією та Косово завершилися в Брюселі

  Перші переговори між Сербією та самопроголошеною республікою Косово завершилися в Брюселі. Дипломати обох сторін повідомляють про прогрес у значній кількості питань.
  Обговорювали лише інфраструктурні проблеми Белграда і Приштіни. Проблема визнання Косова на перемовини не виносилася. Посередником під час зустрічі виступали представники Європейського союзу. Сербія втратила контроль над Косовом у 1999-ому, коли НАТО розпочало військову операцію в регіоні. Через дев`ять років регіон проголосив незалежність. Белград блокує надходження товарів до самопроголошеної республіки, затримує людей з паспортами Косова та машини з місцевими номерами. 75 країн встановили з Приштіною дипломатичні відносини. Україна незалежність Косова не визнає.

  Борко Стефанович, представник Сербії: "Обидві сторони озвучили на переговорах кілька цікавих пропозицій. Продовжимо працювати над ними та втілимо їх у життя, коли прийде сприятливий час. У деяких питаннях ми стали набагато ближчими, ніж були до цієї зустірчі".

  Едіта Танірі, віце-прем`єр самопроголошеної республіки Косово: "Сподіваюся, що незабаром ми зможемо обговорити і статус Косова. На цих переговорах зосередилися на практичних питаннях, які покращать життя громадян, зміцнять співпрацю з європейськими та євроатлантичними партнерами та нормалізують наші відносини".

  Попередній матеріал
  Про перехід до парламентської системи управління оголосив президент Ємену
  Наступний матеріал
  Уряд Великої Британії запропонував продавати цигарки в пачках без яскравих брендів і логотипів
  Теги: