Сонячне затемнення 2020
Сонячне затемнення 2020 oneindia.com

Перше сонячне затемнення 2020-го: де спостерігали та як описують рідкісне явище очевидці

Читайте по-русски
Найкраще дивовижу змогли побачити жителі Африки та Азії

Перше сонячне затемнення у 2020-му році могли спостерігати жителі Євразії, Африки та Австралії. Явище – напрочуд рідкісне, адже збіглося з Днем літнього сонцестояння – коли ніч найкоротша в році. До того ж, Місяць затулив світило таким чином, що утворилося "вогняне кільце" – унікальний астрономічний феномен. Хто зміг помилуватися кільцевим затемненням та коли чекати наступне – розповість кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.

У спекотній літній день мешканцям Тайваню не сидиться вдома. На площі міста згорають не лише від сонця, а й від нетерплячки. Всім кортить побачити сонячне затемнення – напрочуд рідкісне та видовищне. Цей феномен також відомий як "вогняне кільце". Стається, коли Місяць перебуває дуже далеко від Землі, а тому здається меншим від Сонця. Проходячи між планетою і світилом, він затуляє Сонце і залишає лише жовтогарячий обідок.

"Це так круто! Ми дивимося крізь окуляри, тому очам набагато легше. Ось зараз Сонце нагадує смужку", – розповідає Ріа, мешканка Дубая.

"Я ніколи не бачила затемнення на власні очі – лише на онлайн-трансляціях. Мені позичили окуляри, тож я змогла стати свідком цієї дивовижі. Це було дуже красиво!" – говорить Крістін Стівенс, арт-директорка.

Загалом затемнення тривало близько 4 годин. Але на самому піку тоненький серпик Сонця протримався у небі лише 38 секунд. Найкраще дивовижу змогли побачити жителі Африки та Азії – вони стали свідками повного "вогняного кільця". А от в інших країнах – від Європи до Австралії – затемнення було видно лише частково. Природне явище могли спостерігати й українці. Воно відбулося о 9:40 за київським часом. Утім найбільше пощастило жителям Індії, де зафіксували пік "вогняного кільця". Для багатьох тамтешніх жителів феномен радше має не астрономічне, а релігійне значення. Адже сонячне затемнення – час для сакраментальних обрядів.

"У період "сутак" – тобто за 12 годин до затемнення – людина може посвятити себе молитві й співати гімни Богові. Коли ж затемнення закінчується, слід викупатися і зробити пожертву. Після цього знову потрібно скупатися у річці і медитувати про здійснення бажань та спасіння душі", – каже Чандра Шекар Тіварі, священник.

Цьогоріч кільцеве затемнення унікальне ще й тим, що збіглося із сонцестоянням, коли день – найдовший у році. Таке буває вкрай рідко. Востаннє це сталося у 2001. А наступні збіги прогнозують у 2039 та 2058-му роках. Після цього День сонцестояння зустрінеться із затемненням аж за 2 століття.

Христина Катарина, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко в ефірі CNN: Західні партнери надіслали новій владі жорстке попередження – зупинити політичні переслідування
Наступний матеріал
Вибух на Позняках: що відомо про трагедію на цю годину – включення
Loading...