5.ua

Перша в світі вакцина від малярії з’явиться у продажу в 2014 році

   

  Першу в світі вакцину від малярії успішно випробувала одна з британських компаній. Упродовж вісімнадцяти місяців досліди проводили в Англії, Ізраїлі, Кенії, Танзанії та інших африканських країнах. Результати клінічних експериментів - розробників сироватки повністю задовольнили.

  Аллан Памба, представник виробника: «Вакцина майже удвічі зменшує ризик малярії для дітей від п’яти до сімнадцяти місяців, та приблизно на чверть для немовлят віком шість-дванадцять тижнів. Ми стежили за великою кількістю дітей. П’ятнадцять тисяч - у семи країнах Африки. Чому саме африканські діти? Бо вони найбільше у світі потерпають від цієї недуги. З шести сотень тисяч людей, що помирають від малярії щороку, дев’яносто відсотків - саме африканські діти віком до п’яти років».

  Складність лікування й профілактики малярії медики пояснюють високою стійкістю паразитів, які її спричиняють, до наявних препаратів. До того ж збудники хвороби постійно мутують й добре пристосувалися до хініну і хлорхініну, які, здебільшого, використовують для лікування недуги. Також на боротьбу з малярією в африканських країнах витрачають лише кілька доларів на людину, за потреби, щонайменше, в сумах удесятеро більших. Експерти прогнозують, що з вакцинацією також можуть виникнути проблеми.

  Марк Голліс, аналітик: «Довкола вакцинації у бідних країнах завжди чимало суперечок і проблем. Потрібно одержати згоду батьків, необхідно подбати про постійне фінансування програми».

  Розробники вакцини стверджують, що паразити не зможуть пристосуватися до неї впродовж досить тривалого часу. Створили сироватку за гроші благодійного фонду мультимільярдерів Білла та Мелінди Гейтс. Згідно з умовами контракту, препарат продаватимуть за собівартістю плюс п’ять відсотків, які підуть на подальше вивчення лікування малярії.

  Білл Гейтс, меценат: «Наші діти від малярії не помруть, тому жодна інша дитина не має від неї померти. Ані кошти, ані незручності не повинні перешкоджати нам у допомозі тим, хто її потребує. Вакцина - найбільш надійний спосіб рятувати життя».

  Ліцензію на масове виробництво і продаж британська компанія планує отримати наступного року. Клінічні випробування препарату завершені. Залишилося тільки оформити необхідні документи.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Крашкова вимагає від ґвалтівників один мільйон матеріальної та моральної компенсації [відео]
  Наступний матеріал
  Міжнародні новини за 9 жовтня
  Теги:
  Loading...