Перехідна національна рада Лівії здобуває все більше визнання у світі

  Україна визнала нову владу Лівії - Національну перехідну раду. Київ вітає завершення активної фази воєнних дій у цій країні і закликає Триполі до тісної співпраці з ООН. Про це йдеться у заяві українського МЗС.

  Раніше Перехідну раду визнала Росія. У Парижі саме відбувається міжнародна конференція щодо ситуації у Лівії. У ній беруть участь представники ООН, НАТО, Євросоюзу, Ліги арабських держав, Сполучених Штатів і Росії.

  Росія визнала перехідну національну раду єдиним легітимним урядом Лівії та підтримала запропоновану нею програму реформ. Документ передбачає ухвалення нової конституції, проведення виборів та формування за їхніми результатами уряду. Кремль також закликав повстанців дотримуватися контрактів, укладених Росією з попередньою владою. Звинувачення від деяких членів Перехідної національної ради в підтримці режиму Каддафі - Москва рішуче відкинула.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Ми не підтримували режиму Каддафі. Президент Дмитро Медведєв ще у травні сказав, що Муаммар має піти. Ми були проти військової операції НАТО в Лівії, бо під час неї гинули мирні мешканці. Такі методи ми засуджували".

  Півтора мільярда євро після дозволу Організації об`єднаних націй передала Перехідній національній раді Франція. Загалом, після початку революції в Лівії Париж заарештував сім з половиною мільярдів євро. Щоби обговорити подальше розморожування лівійських грошей та інші способи підтримки Триполі, міжнародна спільнота організовує у Франції конференцію. У ній візьмуть участь близько шістдесяти президентів, прем`єр-міністрів та топ-дипломатів.

  Вільям Гейг, міністр закордонних срав Великої Британії: "Одним із завдань цієї конференції є показати, що весь світ об`єднується задля підтримки майбутнього Лівії. Також захід стане нагодою для Перехідної національної ради оголосити про свої плани стабілізації ситуації в країні та запровадження демократичних свобод".

  Повстанці заарештовують усе нових представників режиму Каддафі. В одному із західних передмість Триполі вони затримали колишнього міністра закордонних справ Лівії - Абделаті Обейді. Полюють прибічники Перехідної національної ради і за самим Муаммаром Каддафі, проте поки що не можуть зясувати, де саме він переховується. 

  Алжир приймати у себе опального полковника відмовився. Про це написала місцева преса. Мовляв, влада країни не хоче втручатися у внутрішні справи Лівії. Кілька днів тому до Алжиру приїхали дружина і троє дорослих дітей Каддафі.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці столичного гуртожитку борються проти спроб виселення [відео]
  Наступний матеріал
  З`ясовано обставини смерті легендарного розбійника Неда Келлі [відео]
  Теги: