З`ясовано обставини смерті легендарного розбійника Неда Келлі [відео]

  Австралійські науковці розв`язали одну із найбільших загадок місцевої історії. Вони дізналися, як і коли помер легендарний розбійник Нед Келлі - Робін Гуд Зеленого континенту.

  Нед Келлі прожив лише 25 років, але ще за життя встиг стати легендою. Він нападав на поліцейських та грабував багатіїв. Бідним не допомагав, але у середовищі мігрантів і цього було досить, щоби прославитися героєм. Усередині ХІХ-го сторіччя до Австралії масово висилали злочинців з Великої Британії. Саме вони і становили основу білого населення континенту - за винятком наглядачів-англійців.

  Лі Олвер, праправнук Неда Келлі: "Чимало австралійців відчувають зв`язок з Недом Келлі. Вони навіть пишаються ним, як історичною постаттю. Звісно, він не бездоганний герой у звичайному розумінні, хіба що - для нашої родини".

  Як і чимало австралійців, Нед мав ірландське коріння. Його батька вислали з батьківщини за крадіжку худоби. За схожим звинуваченням - уже в Австралії - посадили за ґрати. Там чоловік і помер. Його сини - на чолі з Недом - оголосили війну англійському правосуддю.

  Роберт Кларк, генеральний прокурор штату Вікторія: "Для багатьох він був і залишається романтичним героєм, який боровся зі свавіллям влади. Для інших цей чоловік - безжалісний убивця поліцейських та злодій. Одне безперечно: Нед Келлі - найсуперечливіша постать нашої історії".

  Протягом кількох років банда Келлі грабувала банки. На рахунку Неда - декілька смертей поліцейських та інформаторів. За голову юнака обіцяли величезні гроші, але десятки тисяч австраліців підписали прохання про його помилування. Проте, суд ним знехтував. Захопили Неда Келлі у 1880-му, після напруженої стрілянини. З усієї банди лише він і вижив, із 28-ма кульовими пораненнями.

  Стівен Корднер, директор інституту судової медицини штату Вікторія: "На кістках ми виявили сліди поранень, які відповідають медичним записам Неда Келлі".

  Лише зараз експерти з`ясували - Нед Келлі справді помер на шибениці, і був похований в безіменній могилі з 30-ма іншими людьми. Ідентифікували кістки - за допомогою рентгенівських досліджень та аналізу ДНК. Проте одна загадка - досі нерозкрита: невідомо, куди подівся череп легендарного злочинця.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Перехідна національна рада Лівії здобуває все більше визнання у світі
  Наступний матеріал
  Багатотисячні мітинги в Мадриді проти конституційної реформи
  Теги: