Пентагон хоче щоб американські жінки служили нарівні з чоловіками

  Реформи в американській армії. Пентагон ініціює ухвалення закону, який дозволить жінкам - служити на рівні з чоловіками. Однак місії з підвищеним ризиком для життя і надалі лишаться прерогативою чоловіків.

  Жінки впритул наблизилися до лінії вогню. За новаціями Пентагону, в армії США відкриють 14 тисяч нових посад для солдатів слабкої статі. Тепер вони зможуть служити у батальйонах, розташованих поруч із базами противника.

  Джордж Літтл, прес-секретар міністерства оборони США: "Міністр оборони Леон Панетта переконаний, що це лише початок процесу, а не його завершення. Ми вивчатимемо, які додаткові посади можна відкрити для жінок. Наша мета гарантувати, що у війську служитимуть найкваліфікованіші та найздібніші люди, незважаючи на їхню стать".

  У американському війську привітали нововведення. Кажуть: без таланту й навичок жінок - сучасній армії не обійтися.

  Гері Паттон, генерал-майор армії США: "Як колишній командир батальйону, я шкодую, що у моєму підрозділі не могли служити жінки. Вони надзвичайно цінні робітники".

  Ві Пенрод, заступник міністра оборони США з питань військових кадрів: "Відкриття цих позицій втілює в життя уроки, отримані за десятиріччя військової служби, на якій жінки показали себе надзвичайно здібними та незамінними для здійснення місій".

  Однак приналежність до слабкої статі досі обмежує кар`єрні можливості жінок. Пентагон і надалі не дозволяє їм виконувати завдання з підвищеним ризиком. Американські амазонки не можуть служити в піхоті, бронетанкових військах та брати участь у спеціальних операціях. У правозахисній групі, що опікується правами жінок-військовослужбовців, ініціативу міністерства оборони вважають недостатньою.

  Ану Бхагваті, директор мережі із захисту жінок-військовослужбовців: "Це ляпас в обличчя - казати, що, мовляв, прийшли великі зміни і тепер жінкам у війську нададуть більше свободи та рівних можливостей". 

  Якщо Конгрес не заветує документ він набуде чинності вже за місяць. Зараз в армії Сполучених Штатів служать 200 тисяч жінок, це 14 відсотків усіх американських військовослужбовців. Із шести тисяч трьохсот солдатів, що втратили життя на війнах в Афганістані та Іраку, були сто сорок чотири жінки.

  Мирослава Пеца, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Теракти в Сирії: загинуло 25 людей
  Наступний матеріал
  Сніги та морози паралізували Афганістан
  Теги: