ПАРЄ сьогодні обиратиме нового генсека Ради Європи

  Сьогодні у Парламенській асамблеї Ради Європи відбудуться вибори генерального секретаря Ради Європи. Про це повідомляє


  Як повідомляється, кандидатами на цей пост було висунуто норвежця Турбйорна Ягланда та німкеню Сабіну Лойтхойссер-Шнарренбергер.

  Прибічники жорсткої позиції Ради Європи схильні віддавати перевагу кандидатці з Німеччини та звертають увагу на те, що Ягланд час від часу був надто активним у співпраці з Росією. Водночас, є і протилежна думка. Ягланд протягом останніх тижнів почавш біль активно висловлюватися на захист Києва у конфлікті з Росією. До того ж, він має більше досвіду у проведення переговорів на найвищому рівні.

  Як зазначається, наразі немає певності у перемозі одного чи іншого кандидата. Обидва ведуть непублічну, але активну кампанію серед депутатів ПАРЄ.

  Турбйорн Ягланд - норвезький політичний діяч, прем'єр-міністр Норвегії у 1996–1997 роках, міністр закордонних справ Норвегії у 2000–2001 роках, а також генеральний секретар Ради Європи з 2009 року.
  Минулого разу Ягланд у першому ж турі виборів отримав абсолютну більшість голосів — 165 голосів, обігнавши Влодзімежа Цімошевича(Польща), який набрав всього 80 голосів з 245 можливих. Після обрання Генеральним Секретарем Ягланд почав здійснювати реформування Ради Європи за підтримки урядів 47 держав-членів. Метою реформи стало перетворення Ради у впливову організацію Європи.

  Водночас його суперниця, Сабіна Лойтхойссер-Шнарренбергер – головна фігура соціально ліберального крила німецької Вільної демократичної партії - політичної сили "другого ешелону" в країні. Вона служила в якості федерального міністра юстиції Німеччини з 1992 по 1996 в кабінеті Гельмура Коля і займала цю ж посаду знову в другому кабінеті Ангели Меркель з 2009 по 2013 роки.

  Якщо таємне голосування у парламентській асамблеї не виявить переможця, можливий другий тур виборів у середу, 25 червня.
  Попередній матеріал
  Рада ЄС: Київ виконав усі критерії першої фази скасування віз
  Наступний матеріал
  Прикордонники заявляють про відсутність контролю над пунктом "Ізварине"
  Теги: