Німеччина
Німеччина tsn.ua

Партія Меркель підтримує ідею надати Україні зброю – ЗМІ

  Противники озброєння вважають, що це мало чим зможе допомогти Україні

  Представники правлячої в Німеччині партії Християнсько-демократичний союз висловилися на користь ідеї надати Україні більше засобів розвідки та зброю оборонного характеру. Про це повідомляє Deutsche Welle.

  "Йдеться про гарантування правомірної оборони виключно на безспірно українській території і передовсім для того, щоб запобігти подальшому просуванню солдатів та проплачених сепаратистів з російською зброєю", - сказав депутат Європарламенту Міхаель Ґалер, якого цитує газета Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS).

  Надання озброєнь оборонного характеру підтримав і його колега по партії та голова комітету закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок, однак лише таким чином, "щоб Росія не могла це використати для порушення мінських домовленостей". На думку Брока, за всіх своїх недоліків, мінські угоди допомогли обмежити масштаби конфлікту.

  При цьому Брок наполягає, що санкції проти Росії "в жодному разі не можна послаблювати чи скасовувати", оскільки дані ОБСЄ вказують на значно більшу кількість порушень режиму припинення вогню з боку підтримуваних Росією сепаратистів, ніж з боку українських військових.

  Представник молодшого партнера у коаліції, Соціал-демократичної партії (СДПН), та член комітету Бундестагу з питань оборони Фріц Фельґентрой проти надання зброї Києву: "Озброєння України видається не дуже доцільним. За запущеної таким чином спіралі (ескалації протистояння – Ред.) Україна попри всю підтримку все одно відставатиме". Натомість Фельґентрой закликає ЄС не виключати посилення санкцій проти Росії та розробити конкретні пропозиції для цього.

  У МЗС ФРН, яке очолює член СДПН Франк-Вальтер Штайнмаєр, також відкидають поставки зброї Україні. У відомстві заявили FAS, що надання навіть оборонних озброєнь "не належить до підходу міністра закордонних справ до вирішення українського конфлікту".

  Як повідомляв 5.ua, постпред України в ОБСЄ вимагає введення озброєної місії на державному кордоні з РФ

  Попередній матеріал
  МОК через допінг-скандал перевірить Мінспорту Росії
  Наступний матеріал
  У Києві обмежать рух на десятку вулиць
  Loading...

  У Криму відбулась збройна сутичка між російськими військовими і прикордонною службою ФСБ – ГУР

  Україна напередодні саміту НАТО отримала найсучасніші контрбатарейні станції із США

  Експерт: Напередодні прийняття міжнародного рішення щодо санкцій Росія активізувала агентів

  Світовий банк скаржиться на нездатність України освоїти надані кошти – "бюрократична система зарегульована"