minfin.com.ua

Світовий банк скаржиться на нездатність України освоїти надані кошти – "бюрократична система зарегульована"

  Українська бюрократична система дуже зарегульована і замкнута в собі, заявила старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні

  Нездатність України освоїти надані їй кошти - глобальна проблема, з якою стикаються всі її основні кредитори. Про це заявила старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні Клавдія Максименко, передає DT.UA

  "На донорських зустрічах ми бачимо, що з цими ж проблемами стикаються і Європейський банк реконструкції та розвитку, і Європейський інвестиційний банк, і KfW. Досвід реалізації аналогічних проектів в інших країнах показує, що їх можна реалізувати і в Україні, але практика, на жаль, переконує в зворотному", - заявила вона.

  За словами Максименко, частково ці проблеми пов'язані з тим, що українська бюрократична система дуже зарегульована і замкнута в собі: все до найменших кроків описано в законодавстві, а будь-яке внесення в нього змін - тривалий і трудомісткий процес.

  "Гнучкість у прийнятті рішень владою відсутня, а переговори, як правило, закінчуються переконанням народних депутатів у тому, що необхідні зміни не вплинуть на їхні бізнес-інтереси", - зауважила Максименко.

  "Іноді у мене складається таке сумне враження, що проекти Світового банку в Україні найбільше потрібні Світовому банку. Але ми на них фактично не заробляємо, інвестиції в Україні не є джерелом наших доходів. Більше того, якщо проект не було реалізовано або реалізовано не в повній мірі, для нас це скоріше збиток, адже ми витрачаємо на підготовку проектів власні кошти, які Україна не повинна нам повертати. Ці послуги у вартість позики не входять, і команда, яка витрачає сили на розробку та супервізії якогось нереалізованого або неефективного проекту, могла б ті ж зусилля спрямувати на вирішення інших, не менш актуальних завдань", - розповіла старший менеджер портфеля проектів Світового банку в Україні.

  Нагадаємо, Світовий банк спрогнозував зростання економіки України.

  Попередній матеріал
  В Алеппо через удари сирійської та російської авіації загинули понад 50 людей
  Наступний матеріал
  ГУР назвали прізвища поранених бойовиків на Донбасі
  Теги:
  Loading...

  Світовий банк назвав свої прогнози щодо інфляції в Україні

  Світовий банк прогнозує зростання економіки України на рівні 1%

  Світовий банк погіршив прогноз щодо розвитку російської економіки у 2016 році

  Україна зміцнила позиції в рейтингу легкості ведення бізнесу – Світовий банк

  Світовий банк виділив Україні на будівництво доріг $560 млн

  5 канал - трансляція наживо