Папа Римський прибув до Мадрида

  Сутички демонстрантів з поліцією через візит Папи Римського. У Мадриді затримали щонайменше вісьмох протестувальників, ще близько десяти - постраждали у сутичках з правоохоронцями.

  Багатотисячна акція протесту розпочалася ще напередодні ввечері. Люди невдоволені тим, що країна витратила понад сімдесят мільйонів доларів на візит Бенедикта XVI у той час, як переживає скрутні часи економічної кризи.

  Літак Папи Римського приземлився в аеропорту Мадрида о першій годині за київським часом. Бенедикта XVI під оплески прочан і національний гімн на летовищі зустріли іспанські король і королева.

  Понтифік прибув до Іспанії для участі у святкуванні Всесвітнього дня молоді. На католицький молодіжний фестиваль, який відбувається кожні три роки, до Мадрида прибули близько мільйона паломників з майже двохсот країн.

  Хуан Карлос І де Бурбон, король Іспанії: "Ми дуже раді, що це вже третій візит в Іспанію за шість років вашого Понтифікату. І розцінюємо це, як особливу повагу до нашої країни, за що дуже вдячні Вам".

  Візиту Папи Римського радіють не усі. Тисячі людей ще напередодні вийшли на акції протесту. Вони невдоволені занадто великими витратами на організацію приїзду Бенедикта XVI, тоді як країна бореться з наслідками економічної кризи. Влада і представники церкви запевняють, що більшу частину витрачених сімдесяти мільйонів доларів повернуть за рахунок доходів від прочан, які прибули до Мадрида.

  Сеан, прочанин з Сингапуру: "Це чудова нагода побачити Папу Римського на власні очі. Я вже був раніше на святковій месі у Бразилії, і тепер перебуватиму серед решти молоді, яка приїхала з різних країн на фестиваль".

  Через Всесвітню зустріч католицької молоді та візиту Папи Римського у Мадриді надзвичайні заходи безпеки. До іспанської столиці стягнули шість тисяч правоохоронців. Їм допомагатимуть близько чотирьох тисяч громадських волонтерів. Під пильним оком - місця скупчення людей: залізниця, метро і автобусні станції. Папа Римський візитуватиме в Іспанії до 21-го серпня.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Французькі фермери вимагають державної підтримки
  Наступний матеріал
  Суд у справі Пукача відправив на дорозслідування матеріали щодо Кравченка
  Теги: