Пандемія COVID-19: як світ послаблює карантин і заохочує до вакцинації

Коронавірус 5 канал / Час. Підсумки тижня
Вакцинація уповільнює поширення вірусу, але не спиняє його

Коронавірус викликає депресію і тривожні розлади. Про це свідчать останні дослідження вчених. Причому найчастіше від постковідних депресій страждають жінки. Тим часом у світі лідерами за захворюваністю на COVID-19 залишаються Велика Британія та Сполучені Штати. Ще на початку пандемії фахівці казали, що перемога над COVID-19 можлива тільки після винаходу вакцини. На неї покладали надії. І вчені зробили неможливе.

Препарат, причому не один, вдалося розробити і випробувати за рік. І от новий медичний винахід на підході. Американська фармацевтична компанія винайшла піґулки від коронавірусу. Це перші у світі ліки, які, за даними розробників, не просто знижують ризик зараження, як вакцина, а й борються з хворобою. Компанія-винахідниця просить США дозволити використовувати їх для лікування. Цій новині вже радіють у ВООЗ. Адже поки що вакцина, хоч і уповільнює поширення вірусу, але не спиняє його. І світ просто вчиться жити з хворобою. Як саме – у сюжеті "Підсумків тижня".

Ресторани і кав'ярні В'єтнаму заповнені людьми. Вперше за останні три місяці. Ще на початку літа тут вирувало одразу вісім штамів коронавірусу. Але інфекцію таки вдалося вгамувати. Майже за два роки пандемії В'єтнам – один із лідерів успішної боротьби з коронавірусом. І це не особливо ставлять під сумнів навіть суворі критики комуністичних режимів. Суворий карантин і контроль за його дотриманням відіграли важливу роль у стримуванні хвороби. В'єтнам почав запроваджувати локдауни чи не раніше за сусідній Китай, де й зафіксували COVID-19. За порушення карантину тут карали навіть ув'язненням. Загальні темпи вакцинації повільні, але в Ханої першу дозу мають 98% населення, другу – 50%.

В'єтнам
В'єтнам5 канал / Час. Підсумки тижня

Виходить із четвертої хвилі коронавірус Ізраїль. Ще в середині вересня тут був пік захворюваності. За місяць добова кількість інфікованих впала на 80%. Ця країна теж опановує стратегію "Життя з COVID-19". Влада Ізраїлю назвала заходи, які стали ключовими для подолання штаму "Дельта". Це обов'язковий масковий режим, сертифікати здоров'я, масове тестування. Але основне – масова вакцинація населення. 91% дорослого населення вже щеплений принаймні однією дозою вакцини.

Вакцинація в Ізраїлі
Вакцинація в Ізраїлі5 канал / Час. Підсумки тижня

"Ми вже на шляху виходу з хвилі "Дельти". І без жодного дня локдауну! Це значне досягнення", – заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет.

У найбільшому місті Австралії, Сіднеї, послаблюють локдаун, який тривав сто днів. Але насолоджуватися прогулянками без потреби, відвідувати спортзали, ресторани і салони краси зможуть лише повністю вакциновані громадяни. Тим, хто не має щеплень, на вулицю зась. Лише з украй поважних причин. Карантин для них може завершитися 1 листопада. До того часу Австралія планує вакцинувати 80% громадян, а отже, досягти колективного імунітету. Важливий крок у напрямі до нормального життя і дозвіл в'їзду пасажирам з-за кордону. Поки що тільки громадянам Австралії. Приїхати на батьківщину вони не могли півтора року.

"Поки що ми не відкриваємося для всіх, хто хоче приїхати до Австралії. Хочу це чітко прояснити. Все відбудеться поступово й обережно, так само, як ми діяли й раніше. Влада вирішить, коли відкриються кордони на міжнародному рівні. І найперше це буде для австралійців, громадян Австралії та їхніх родин", – зазначив прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.

Вакцинація в Австралії
Вакцинація в Австралії5 канал / Час. Підсумки тижня

Відкривається для туристів й індонезійський острів Балі. Півтора року тут не бачили гостей з-за кордону. Сподіваються зустрічати вже наприкінці жовтня. І дуже чекають. Адже туризм – це 54% їхньої економіки.

У Новій Зеландії завдяки вчасному карантину і віддаленості від інших країн світу вдалося з мінімальними втратами вийти з перших хвиль пандемії. Але заразніший варіант "Дельта" змусив пришвидшити темпи вакцинації. Нестандартними способами.

"Ми просто хотіли створити приємну і веселу атмосферу. Цілий день тут грає музика, є що поїсти, безплатно! Наша мета – зняти тривогу людей, яка завжди є під час вакцинації", – каже відповідальний за програму вакцинації у місті Крайстчерч Марк Лімберт.

Вакцинація в Новій Зеландії
Вакцинація в Новій Зеландії5 канал / Час. Підсумки тижня

Лише за одну добу, суботу, 16 жовтня, у Новій Зеландії вакцинувалося 2,5% населення. Загальна кількість щеплених наближається до 70%. Для цього провели спеціальний фестиваль імунізації "Ваксатон". Концерти, розваги, солодкі частування – безплатно доступні для всіх, хто прийшов щепитися. Продуктові набори роздавали водіям у черзі до мобільних пунктів щеплень. Пункт вакцинації обладнали навіть на борту "Боїнга".

До життя з COVID-19 поступово пристосовуються і європейські держави. Але у більшості з них вести звичний спосіб життя можна лише з COVID-паспортом. Цього тижня в Італії такі зелені перепустки стали обов’язковими для працівників усіх галузей, а не лише медицини й освіти. Частина італійців зустріла нововведення протестами. Та більшість погоджуються, що вихід із пандемії відкривається лише достатнім рівнем вакцинації і колективним імунітетом.

Нонна Стефанова, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Надзвичайна ситуація в областях: що буде з опалювальним сезоном в Україні
Наступний матеріал
Автівки Джеймса Бонда: від Aston Martin до електрокара – як змінювалися "залізні коні" агента 007
Loading...