П`ять країн вже офіційно визнали незалежність Косова (РЕПОРТАЖ)

  Серед них - один член ЄС - Франція. Ще з десяток європейських держав обіцяють зробити це найближчим часом. Не визнаватимуть новий статус провінції Іспанія, Кіпр, Грузія та Словаччина. Тим часом Белград утримує обіцянку понизити статус дипломатичних стосунків з країнами, що визнають бунтівний край. Так, з Вашингтона був відкликаний посол Сербії. А в Нью-Йорку розпочалось чергове засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорюється ситуація на Балканах.

  На ній представник Росії Віталій Чуркін заявив - Росія продовжує визнавати республіку Сербія в рамках її кордонів. І щойно стало відомо, що парламент Сербії анулював декларацію Косова про незалежність.

  ***

  США, Франція, Туреччина, Албанія та Афганістан. Ось перелік країн, які вже офіційно визнали незалежність Косово. Ще кілька країн, серед яких Велика Британія, Німеччина, Італія, Бельгія, Австрія, Польща, Словенія та Болгарія, можуть зробити це в будь-який момент. Першою ластівкою для Приштини Стали Сполучені Штати. Під час свого візиту в Танзанію Джордж Буш зробив гучну заяву.

  Джордж Буш, президент США:"Косово оголосило про свою незалежність. Косовари тепер незалежні, це радує мене та мій уряд".

  Головною інтригою сьогоднішнього дня було те, чи погодиться ЄС визнати Косово незалежним єдиногласно. Однак після п`яти годин дискусій міністри закордонних справ країн Євросоюзу прийняли компромісну заяву щодо Косово. У ній ідеться - країни Євросоюзу самостійно визначатимуть - чи визнавати їм Косово незалежним.

  Хав`єр Солана, єврокомісар з питань безпеки та зовнішнього співробітництва: "В нашій ситуації кожна країна прийматиме рішення окремо. Хтось прийме рішення сьогодні, хтось завтра, хтось - через кілька місяців. Все це відбуватиметься згідно національних законодавств".

  Тим часом Белград вже зробив кілька різких кроків. Так, після визнання Сполученими Штатами незалежності Косова, із Вашингтона був відкликаний сербський посол. Крім того, прокуратура Сербії оголосила сьогодні про початок кримінального переслідування президента, прем`єра та спікера парламента Косова. Їх звинувачують в проголошенні нелігітимної держави на території Сербії.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Ющенко вимагає відставки головного ДАІшника країни (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  ДАІ продасть три вилучені авта порушників ПДР, але гроші поверне власникам
  Теги:
  Loading...