царнаєв
5.ua

Організатора теракту у Бостоні Царнаєва засудили до смертельної ін'єкції

Джохара Царнаєва - організатора вибухів на Бостонському марафоні в США засудили до смертної кари.

Вердикт у справі 21-річного Царнаєва присяжні обговорювали більше доби. Зрештою погодилися: винен за усіма 30 пунктами звинувачення. До того ж у справі є понад десяток обтяжуючих обставин. А отже за організацію теракту під час позаторішнього Бостонського марафону молодик заслуговує смертельної ін'єкції. Прокурори назвали таке рішення чесним і справедливим.

Адвокати Царнаєва участі свого підзахисного у теракті не заперечували. Однак наполягали: Джохар був під сильним впливом справжнього організатора вибухів - свого брата Тамерлана. А отже на смерть не заслуговує. І пропонували обрати покаранням довічне ув'язнення. 

Думки громади і постраждалих від теракту розділилися. Так, батьки наймолодшої жертви трагедії - восьмирічного хлопчика - відкрито виступали проти смертної кари. Пояснювали: мовляв після вердиктів про страту зазвичай слідують ще роки апеляцій. Тож краще було б одразу засудити злочинця до життя за ґратами. Інші бостонці просто не підтримують ідею смертної кари. Але більшість тих, хто стежив за процесом, після завершення суду відчувають полегшення.

Нагадаємо, внаслідок теракту під час Бостонського марафону у 2013 році загинули троє людей, понад 260 отримали поранення. Одного з організаторів - Тамерлана Царнаєва - застрелили під час поліцейського переслідування. Справу його молодшого брата розслідували майже два роки. Вердикт про його смертну кару не означає негайної страти. За останні 16 років у США стратили лише трьох з 74 засуджених до неї.

Олена Хоменко, "5 канал".

Попередній матеріал
За добу загинув один боєць АТО, ще троє поранені - Мотузяник
Наступний матеріал
На Донеччині у місцевого жителя вилучили гранати і понад сотню боєприпасів

Прокуратура США надала нові відеодокази у справі Царнаєва

Царнаєв визнав свою провину у підготовці теракту в Бостоні

Брати Царнаєви використовували іграшки для виготовлення бомби

У США агент ФБР застрелив знайомого братів Царнаєвих