ООН закликала Асада не перешкоджати доставці гуманітарної допомоги до оточених міст

У сирійських населених пунктах, що перебувають в облозі урядових міст, допомоги потребують майже 600 тисяч людей

Організація Об’єднаних Націй закликала Башара Асада припинити перешкоджати доставці гуманітарної допомоги до оточених міст. За словами координатора гуманітарних місій ООН Стівена О'Браєна, уряд Асада у травні надав безперешкодний доступ лише до 14 з 35 міст, що потребували допомоги. Частковий доступ гуманітарні служби отримали ще до 8 населених пунктів.

Крім того, владні війська під час перевірки гуманітарних конвоїв вилучають звідти медикаменти та інші життєво необхідні речі. А в доступі до оточених міст часто відмовляють в останній момент - зазначив О'Браєн. В сирійських населених пунктах, що перебувають в облозі урядових міст, допомоги потребують майже 600 тисяч людей.

"Пане президенте, використовувати облогу та голод як зброю у цій війні – ганебно. Коли ООН намагалася дістатися міста Дарайя, де чотири тисячі людей майже чотири роки перебувають в облозі, урядові війська в останню хвилину почали чинити опір. А під час перевірки гуманітарного конвою – вилучили всі предмети першої потреби, включаючи дитяче харчування. З цього можна зробити єдиний можливий висновок: такі дії – ще одна спроба покарати мирних мешканців, і цього разу – дітей", - наголосив координатора гуманітарних місій ООН.

Як повідомляв 5.ua, у квітні цього року сирійська опозиція вийшла із мирних переговорів, бо Асад не дотримувався взятих на себе зобов’язань.

Попередній матеріал
Президент передав прикордонникам техніку на 38 млн грн
Наступний матеріал
Генштаб ЗСУ: є ймовірність широкомасштабної агресії Росії щодо України

До Сирії прибули французькі експерти з реставрації старовинних пам'яток

Чеський генерал: нарощування сил НАТО є відповіддю на дії Росії в Україні та в Сирії

"Ісламська держава" знищила російську авіабазу в Сирії – Stratfor

Терористи "Ісламської держави" здійснили атаки у Сирії та Ємені

У Сирії сталася низка вибухів: загинуло понад 100 людей

5 канал - трансляція наживо