До Сирії прибули французькі експерти з реставрації старовинних пам'яток

Головна мета експертів – навчити своїх сирійських колег, як правильно реставрувати пам'ятки архітектури, пошкоджені під час бойових дій

У Сирії пошкоджених пам'яток архітектури налічується велика кількість. Найвідоміші з них – середньовічна фортеця лицарів-госпітальєрів у провінції Дамаск та стародавнє місто Пальміра в провінції Хомс. Обидва ці об'єкти зазнали пошкоджень після їх захоплення ісламістами.

А середньовічну фортецю "Крак де Шевальє" взагалі штурмували за допомогою танків. Реставрації також піддадуть тисячі артефактів, вивезених із Пальміри до її захоплення. Французи кажуть, що до їх організації хочуть приєднатися чимало молодих спеціалістів.

"На жаль, чимало будівель у Сирії потребують реставрації. Це вимагатиме від нас великих коштів. Але найголовніше – людський ресурс. Нам треба навчити сирійців, як це робити", – зазначив директор Французького національного дослідницького центру Жак Сень Емерітіус.

"Ми вже запустили свій перший проект – реставрація Пальміри та стародавнього міста Угаріт. Нам допомагатиме команда місцевого професора Абдуль Каріма. Зараз ми вивчаємо, скільки у нас ресурсів та людей для початку реставраційних робіт", – додав радник археологічної компанії Ніколя Едмет.

Нагадаємо, 24 серпня 2015 року бойовики угруповання "Ісламська держава" підірвали храм Баал-Шамін у сирійському місті Пальміра, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Попередній матеріал
НАТО розгорне додаткові бойові частини у країнах Балтії
Наступний матеріал
Туск заявив про продовження санкцій проти Росії до повного виконання Мінських угод
Теги:

Бойовики ІД стратили трьох осіб у Пальмірі, підірвавши їх разом із стародавніми колонами

Бойовики ІД підірвали Тріумфальну арку в стародавній Пальмірі

У Пальмірі бойовики угрупування "Ісламська держава" підірвали стародавні гробниці