ГА ООН
ГА ООН Олег Ніколенко / Facebook

ООН оголосила Міжнародний день доступу до інформації: Україна – серед ініціаторів резолюції

Читайте по-русски
Право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантовано статтею 19 Загальної декларації прав людини, наголошують в ООН

Україна, а також п'ять країн виступили ініціаторами в ООН щодо проголошення Міжнародного дня загального доступу до інформації, який відтепер відзначатиметься щороку 28 вересня. Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вівторок, повідомляє "Укрінформ".

"Цей день стане символічним, оскільки привертатиме увагу світу до проблем поширення інформації як елементу забезпечення сталого розвитку", – сказав у коментарі "Укрінформу" речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Резолюція запрошує відзначати Міжнародний день загального доступу до інформації всі держави-члени ООН, а також інші міжнародні й регіональні організації, у тому числі неурядові установи й громадянське суспільство. Наголошується також, що право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантовано статтею 19 Загальної декларації прав людини.

Ініціаторами проголошення Міжнародного дня загального доступу до інформації, окрім України, виступили Аргентина, Ліберія, Сьєрра-Леоне, Коста-Ріка й Канада.

ООН оголосила Міжнародний день доступу до інформації
/
ООН оголосила Міжнародний день доступу до інформації
ООН оголосила Міжнародний день доступу до інформації
/
ООН оголосила Міжнародний день доступу до інформації

Як повідомляв 5.UA, Європарламент ухвалив важливу резолюцію з протидії російській пропаганді. 

Попередній матеріал
Принесли до бюджету 3 млрд грн: потяги до Москви не скасовуватимуть – Криклій
Наступний матеріал
У NASA презентували скафандри для польотів на Місяць і Марс – відео
Loading...