ООН оголосила гуманітарну катастрофу через бойові дії у Фаллуджі

  Усього Фаллуджу і райони навколо міста від травня залишили 84 тисячі людей

  ООН заявила про гуманітарну катастрофу через бойові дії, які тривають в іракському місті Фаллуджа. За словами представника агенції ООН у справах біженців Бруно Ґеддо, міжнародні гуманітарні організації намагаються оперативно реагувати на "ситуацію, яка швидко змінюється", повідомляє видання "Радіо Свобода".

  В ООН зазначили, що майже 10 тисяч родин втекли з Фаллуджі від 17 квітня, коли урядові сили Іраку оголосили про встановлення контролю над більшою частиною міста, яку доти контролювало угруповання "Ісламська держава". Нову хвилю біженців фахівці очікують найближчими днями, оскільки тисячі цивільних залишаються в районі бойових дій.

  Також ООН наводить дані, що всього Фаллуджу і райони навколо міста від травня – початку наземної операції – залишили 84 тисячі людей.

  Операція звільнення Фаллуджі, що здійснюється за сприяння підтримуваних Іраном шиїтських загонів і повітряних ударів коаліції під проводом США, розпочалася 22 травня.

  Як повідомляв 5.ua, Фаллуджа – останнє велике місто, яке контролювали терористи ІД. Захопили його ще у січні 2014 року. Наступ на Фаллуджу – одна з найбільших битв проти "Ісламської держави".

  Нагадаємо, 1 червня представники ООН заявили, що в іракському місті Фаллуджа бойовики "Ісламської держави" використовують як "живий щит" до 400 родин місцевих жителів.

  Попередній матеріал
  Марчук: Ситуацію на Сході неможливо вирішити тільки дипломатичним шляхом
  Наступний матеріал
  Трамп заявив про необхідність збирати відомості про мусульман у США

  Армія Іраку захопила передмістя Фаллуджі

  У Фаллуджі у ході операції знищили 75 терористів ІДІЛ

  ООН: у Фаллуджі "Ісламська держава" використовує кілька сотень родин як "живий щит"

  Терористи ІД зупинили наступ армії Іраку на Фаллуджу