5.ua

Терористи ІД зупинили наступ армії Іраку на Фаллуджу

Фаллуджа – останнє велике місто, яке досі контролює "Ісламська держава"

Терористи "Ісламської держави" зупинили наступ іракських військ на місто Фаллуджа. Напередодні іракській армії вдалося відвоювати у бойовиків передмістя на півдні міста.

Але далі у районах зі щільнішою забудовою ситуація ускладнилася. Фаллуджа – останнє велике місто, яке досі контролюють терористи ІД. Захопили його ще у січні 2014-го. Це одна з найбільших битв проти "Ісламської держави".

Влада Іраку запевняє – коли армія візьме місто, це стане поворотним пунктом у боротьбі з терористами. Окрім бойовиків, у Фаллуджі перебувають близько 50 тисяч цивільних. ООН попередила – їх терористи можуть використати як живий щит.

"Ми маємо дані про загибель мирних мешканців у Фаллуджі, зокрема 28 травня загинула ціла родина. Семеро осіб. Також є дані про те, що у центрі Фаллуджі "Ісламська держава" використовує кілька сотень цивільних як живий щит. Іракська армія допомагає тим, хто намагається втекти з міста і навіть запровадила гарячу лінію для тих, хто прагне виїхати", – повідомив офіційний представник Агенції ООН у справах біженців Вільям Спіндлер.

Попередній матеріал
Парубій про нічну нараду в АПУ, реформу судів та зустріч із Савченко – повний запис інтерв'ю
Наступний матеріал
"Шахтар" отримав нового тренера

Іракські війська відбили у терористів ІД місто Фаллуджа

Військові сили Іраку готуються звільнити від терористів "Ісламської держави" місто Фаллуджа

Самотужки вигнати бойовиків закликав мешканців Фаллуджі іракський прем’єр-міністр