ООН не надсилатиме миротворчих сил до Лівії

  На лівійській території не буде жодних міжнародних миротворчих сил. Про це, після консультацій з членами Перехідної національної ради, заявив спецпредставник Організації об`єднаних націй з Лівії Іан Мартін.

  Щоби допомогти повстанцям навести лад у країні, ООН розморозила частину лівійських активів у Великій Британії на суму у півтора мільярда доларів. Уже найближчими днями гроші мають піти на закупівлю гуманітарною допомоги та зарплати громадянам Лівії.

  Перехідна національна рада відхилила пропозицію ООН про розташування в Лівії миротворчої місії або корпусу військових радників. Представники повстанців заявляють, що конфлікт у країні не має ознак громадянської чи міжетнічної війни, тож не потребує врегулювання з боку міжнародних інституцій. В ООН з такою позицією погодилися й зосередилися на допомозі Перехідній національній раді у проведенні виборів та вдосконаленні системи правосуддя.

  Іан Мартін, спецпредставник ООН з Лівії: "У Лівії немає історії демократичних виборів, не існує політичних партій, не прописано відповідного законодавства та впродовж десятиліть не було громадянського суспільства вцілому. Тож ми маємо докласти всіх зусиль, щоби за таких обставин зробити можливим проведення чесного волевиявлення. Повстанці також консультуються з нами щодо розслідування нещодавніх порушень прав людини в Лівії. Потрібно балансувати покарання злочинців і прагнення різних суспільних груп до примирення".

  Комітет ООН із санкцій зняв арешт на партію лівійських банкнот, надрукованих ще до революції у Великій Британії, загальною вартістю у півтора мільярда доларів Сполучених Штатів. Розблокувати урядові активи Лівії в інших країнах Євросоюзу просять в ООН Франція та Німеччина. Берлін хоче надати Перехідній національній раді ще півтора мільярда доларів, а Париж - близько семи з половиною мільярдів.

  Пан Гі Мун, генеральний секретар ООН: "Ми маємо діяти швидко та розсудливо. Гуманітарна ситуація в Лівії почала покращуватися, і ця динаміка має бути збережена. Перехідна національна рада та лівійський народ звернулися до міжнародної спільноти по допомогу. Час має дуже велику вартість для них".

  Влада Алжиру, куди виїхали дружина Муаммара Каддафі, двоє його синів та дочка, заявила, що прийняла втікачів у відповідності до "священного закону гостинності", прийнятого у народів Північної Африки. Країна також закрила частину кордону з Лівією. Перехідна національна рада не полишає спроб домогтися екстрадиції членів сім`ї Каддафі юридичними методами. В ці дні повстанці готуються до штурму Сирта. П`ятдесят тисяч захисників рідного міста опального полковника поки не хочуть капітулювати. Висунутий їм ультиматум закінчиться в суботу.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  У Буенос-Айресі завершився чемпіонат світу з танго
  Наступний матеріал
  На Одещині пройшли навчання спецпідрозділу морських прикордонників
  Теги: