На Одещині пройшли навчання спецпідрозділу морських прикордонників

  Загін прикордонних морських спецпризначенців уперше продемонстрував себе у дії. Підрозділ, який сформували лише цього року, провів показові навчання. Військових залучатимуть лише в екстремальних ситуаціях.

  Щоб умови навчань цілком відповідали дійсності, умовних порушників посадили на катер "Аметист". За легендою, на його борту двоє нелегалів, а ще команда намагається позбутися забороненого вантажу - наркотиків. Морські спецпризначенці наздоганяють зловмисників.

  Мета військовослужбовців - ретельно обстежити надводну та підводну частини суден та уникнути при цьому збройного опору.

  Співробітник відділу забезпечення дій на воді: "Ми для того й проводимо навчання, для того, щоб відточити ці дії, щоб в екстремальній ситуації і фактичній обстановці ми могли чітко діяти в рамках закону".

  Контрабандисти здебільшого ховають вантаж під днищем судна. Тому більшість морських спецпризначенців - водолази. У всіх - сучасне спорядження, яке допомагає виявити та знешкодити порушників.

  Сергій Шевчук, начальник відділу морської охорони Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України: "Це спорядження трошки іншої спрямованості, ніж в звичайного штатного екіпажу корабля, яке дозволяє мати з собою більш сучасні засоби зв’язку, елементи пошукового спорядження на борту, що дозволяє виявляти якісь схованки, контрабанду на кораблі".

  Керівник навчань визнає - перший іспит морські спецпризначенці склали на відмінно. Попереду - відпрацювання техніки приземлення на судно з вертольотів та захоплення правопорушників з виходом на корабель з-під води.

  Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ООН не надсилатиме миротворчих сил до Лівії
  Наступний матеріал
  Сьогодні суд продовжить допит Пукача
  Теги: