ООН: Ізраїль штурмував "Флотилію свободи" із порушенням міжнародного права

  Штурм кораблів "Флотилії свободи" ізраїльськими вояками відбувся із порушенням міжнародного права. Такі висновки оголосила комісія ООН із прав людини у документі, оприлюдненому у четвер.

  Експерти переконують: Ізраїль непропорційно використав силу і діяв неприпустимо жорстоко. Крім цього, правозахисники закликали ізраїльську владу зняти блокаду із сектора Ґаза. В Єрусалимі з обуренням сприйняли доповідь комісії ООН. А  керівники радикального палестинського руху ХАМАС - схвалили, і заявили, що вимагають скликати міжнародний трибунал для розслідування справи. "Флотилія Свободи" - це шість кораблів, що везли гуманітарний вантаж у сектор Ґаза. Вимогу ізраїльтян пройти митницю вони проігнорували. Тоді військові вирішили силою зупинити караван, і пішли на штурм. Під час операції загинули дев`ятеро  громадян Туреччини.

  Фавзі Бархум, речник Хамасу: "Після оприлюднення цих висновків ми вимагаємо швидких і серйозних кроків для формування міжнародного трибуналу".

  Їґаль Палмор, речник МЗС Ізраїлю: "Тих свідчень, завдяки яким комісія з Женеви сформувала свої висновки -  недостатньо. Вони заслухали лише бойовиків, що були на борту флотилії. Але не допитували ізраїльтян. Вони не робили польових досліджень. Тому ця доповідь дуже перебільшена, недоцільна, і засвідчує лише упередження та однобокість комісії, яка її видала".

  Попередній матеріал
  Конституційний суд визначає долю політреформи-2004 [відео]
  Наступний матеріал
  У Криму тривають військові навчання "Взаємодія 2010" [відео]
  Теги: