Конституційний суд визначає долю політреформи-2004 [відео]

  Чи конституційні зміни до Основного Закону, що були запроваджені у 2004-му році, вивчає відсьогодні Конституційний суд. Зранку розпочав, а по-обіді закінчив це робити у відкритому режимі, тепер працюватиме без камер та глядачів. Коли саме буде готовий дати відповідь - наразі невідомо.

  Опозиція попереджає, якщо політреформу-2004 скасують, і Президент сконцентрує владу в своїх руках, це матиме негативні наслідки для демократії. Оточення ж глави держави і Партія регіонів, які у 2004-му підтримали зміни до Конституції, тепер визнають - тоді припустилися помилки.

  Наталія Жижко, 5 канал: "Лише півдня знадобилося Конституційному суду, щоб завершити відкриту частину подання народних депутатів, які оскаржують політреформу. Голосуючи за зміни до конституції у грудні 2004-го парламент не отримав необхідну експертизу від Конситтуційного суду. На цій підставі 252 народних депути вимагають скасувати політреорму".

  У ложі преси  - тісно телекамерам і журналістам. Рівно о десятій до святая святих заходять усі 18 суддів Конституційного суду. Розгляд резонансної справи про політреформу став прем`єрою для чотирьох суддів, які лише позавчора  присягнули в парламенті. Суд демонструє відкритість і вперше дозволяє пряму телевізійну трансляцію. Саме засідання відбувається у формі усного слухання.

  Ще кілька регіоналів у групі підтримки. В унісон із ними викладають позицію представники президента та    Кабінету міністрів. Представник Верховної ради теж хоче, щоб суд розставив усі крапки над І.

  На цьому відкрита частина завершилася. Далі  долю політреформи розглядатимуть без свідків. Автори подання відмовляються прогнозувати майбутнє країни в разі, якщо реформу таки скасують.

  Знайшли у Партії регіонів пояснення для своїх попередніх кроків. Спочатку, у 2004, регіонали активно підтримували політреформу. А потім були проти її оскарження у Конституційному суді.

  Суд окремо повідомить - коли буде оприлюднено рішення. Оглядачі не виключають - це може статися найближчими днями.

  Наталія Жижко, Ірина Герасимова, Олена Сорокіна, Денис Блажієвський, 5 канал 

  Попередній матеріал
  На Хрещатику "ожила" українська абетка [відео]
  Наступний матеріал
  ООН: Ізраїль штурмував "Флотилію свободи" із порушенням міжнародного права
  Теги: